Yatırım yapmaya başla!

Google, Play Store’da Bulunan Sahte Uygulamalara Karşı Harekete Geçti!

Google’ın uygulama mağazası Play Store bünyesinde bulunan sahte uygulamaları yasakladı. İşte detaylar…
Google, Play Store’da Bulunan Sahte Uygulamalara Karşı Harekete Geçti!

Android cihaz kullananların uygulamalarını yükleyebildiği Play Store’da milyonlarca uygulama bulunuyor. Her biri farklı bir ihtiyaca cevap verecek olan bu uygulamaları ise Android kullanıcıları cihazlarına indiriyorlar.

Ancak Play Store’da sayısı milyonları bulan uygulamaların hepsinin güvenli olduğunu söylemek mümkün değil. Son günlerde yaşanan veri skandalı olaylarıyla beraber Google da harekete geçmiş görünüyor. Kısa bir bir süre önce Facebook’un yaşadığı veri skandalı olayı dünyanın gündemine oturmuştu. Son olarak sosyal medya devi Facebook, Cambridge Analytica benzeri veri analiz şirketini askıya aldığını açıklamıştı.

Google Sahte Uygulamaları Kaldırıyor

Google’ın milyonlarca uygulamayı barındırdığı Play Store’da çok geniş bir yelpaze mevcut olmakta. Hatta bu uygulamaların pek çoğu kişisel verilerimize ulaşma imkanı buluyor. Bu durumun farkına varan Google, almış olduğu ani bir karar ile uygulama mağazasında bulunan binlerce sahte uygulamayı kaldırdı.

Son zamanlarda bu alanda en çok yayılan uygulama Fake ID olmuştu. Bu uygulama ile kullanıcılar başkalarının hemen hemen tüm kişisel bilgilerini ele geçirip kopyalama imkanı buluyorlardı.

Bu Tarz Uygulamalara İzin Verilmeyecek

Uygulama mağazasında bulunan binlerce uygulamanın fişini çeken Google, yaptığı açıklamada “başkalarını yanıltmalarına yardımcı olan uygulamalara izin vermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Google’ın bu tarz uygulamalara izin vermeyeceğini kesin bir dille açıklamasına rağmen uygulamaları geliştirenler başka ortamlardan kullanıcılara ulaşmanın olunu arayacaklar. Önümüzdeki günlerde Google’ın bu uygulamalara karsı başka yaptırımlar yapıp yapmayacağını zaman gösterecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum