Yatırım yapmaya başla!

Google, Play Store’da Kullanıcılara En Uygun Uygulamayı Tavsiye Edecek

Android mağazası Play Store’da uygulamaların birbirleri ile karşılaştırıldığı bir özellik test ediliyor.
Google, Play Store’da Kullanıcılara En Uygun Uygulamayı Tavsiye Edecek

Akıllı telefonlar artık hemen herkes tarafından kullanılan başlıca elektronik ürünler haline geldi. Bu da kullanıcıların yeni ihtiyaçlarını doğuruyor. Mobil teknolojinin yaygınlaşması uygulamaların da hızla yayılmasına zemin hazırladı. Gelinen gün itibarıyla iOS ve Android platformları üzerinden sayısız uygulama kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Android uygulamalarının yayınlandığı dijital mağaza Play Store, milyonlarca kullanıcısına daha iyi hizmet vermek için kendisini sürekli yeniliyor. Mağazada hemen her ihtiyaca yönelik çok sayıda uygulamak mümkün oluyor.

Uygulama çeşitliliğinin bu denli fazla olması kullanıcıların bazen seçim yapmasını daha zor bir hale getirebiliyor. Google bu durumun üstesinden gelmek adına yeni bir özellik test etmeye başladı. Play Store artık bünyesindeki uygulamaları karşılaştıracak ve o şekilde gösterecek. Bu da en uygun uygulamanın seçilmesini sağlayacak.

Play Store’a Karşılaştırma Özelliği

Play Store’a Karşılaştırma Özelliği

Android ekosisteminde sayısız uygulamayı barındıran Play Store, kullanıcıların beğeneceği yeni bir özelliği test etmeye başladı. Test aşamasındaki özellik aynı kategorideki uygulamaları karşılaştırıyor. Son dönemde Play Store’da benzer uygulamalara sıkça rastlanabiliyor. Bu da seçim yapılmasını zorlaştırabiliyor. Play Store’un son sürümünde kullanıcılar uygulamalar içerisinde gezerken alt bölümde bazı kriterleri görecek.

Bu da insanların kendilerine ne uygun uygulamayı seçmesini sağlayacak. Şu an için bu özelliğin video oynatma uygulamaları ile sınırlı olduğu görülüyor. İlerleyen günlerde Play Store genelinde özelliğin yaygınlaşması bekleniyor. Kriterlere bakıldığında kullanım kolaylığı, çevrimdışı oynatma ve desteklenen video kaliteleri kapsamında uygulamalar listeleniyor.

Google bu özelliği farklı kategorilere ait uygulamalar üzerinde de kullanmayı planlıyor. Böylece pek çok uygulama üzerinde karşılaştırma yapmak mümkün olacak. Yazılım devinin karşılaştırma kriterlerini ne göre belirlediği ise şu an için bilinmiyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin bu karşılaştırmada önemli rol oynayacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki aylarda Play Store’da yeni karşılaştırma özelliğinin tamamen kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum