Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Abonelik Hizmeti Play Pass Resmi Olarak Doğrulandı

Yazılım devi Google, Android kullanıcıları için resmi abonelik hizmeti olan Play Pass’i sosyal medya paylaşımı ile duyurdu.
Google’ın Abonelik Hizmeti Play Pass Resmi Olarak Doğrulandı

Akıllı telefonların kullanıcı sayısının hızla artması beraberinde yeni platformların oluşmasına zemin hazırlıyor. Bilindiği üzere mobil cihaz pazarını Android ve iOS platformları paylaşıyor. Google’ın sahibi olduğu Android mağazası Play Store’da binlerce uygulama yer alıyor ve milyonları bulan indirme sayılarına ulaşılıyor. Bu uygulamaların büyük çoğunluğu kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Tabi Play Store’da çok sayıda ücretli uygulamaya rastlamak mümkün.

Bu uygulamaların her biri için ayrı ücret ödemek gerekiyor. Ancak gelen son haberler Google’ın bu durumu tek bir çatı altında toplamaya hazırlandığını gösteriyor. Bir süredir yazılım devinin Google Play Pass adını verdiği ücretli abonelik servisi üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Ancak şirketten konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Google resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile milyonlarca Android kullanıcısının beklediği müjdeli haberi vermiş oldu.

Google Play Pass için Geri Sayım Başladı

Google Play Pass için Geri Sayım Başladı

Google milyonlarca Android kullanıcısının ücretli uygulamalardan yararlanmasını çok daha kolay hale getiriyor. Google Play Pass adı verilen sistem ile kullanıcılar ücretli abone olacak ve Play Store’da yer alan ücretli tüm uygulamalardan yararlanma imkanına sahip olacak. Benzer bir altyapı Microsoft’un Xbox Game Pass adıyla sunulmuş durumda. Şirketin resmi twitter hesabından yapılan paylaşım ile beraber Play Pass hizmetinin geleceği kesin olarak doğrulanmış oldu.

Yapılan paylaşımda “Neredeyse tam zamanı. Google Play Pass yakında geliyor.” açıklaması yapıldı. Google’dan Play Pass hizmeti için ücretle ilgili kesin bir açıklama yapılmamakla beraber tahminler aylık 5 dolar olacağını gösteriyor. Bilindiği üzere son dönemde mobil oyunlar hızla yayılıyor ve bu amaca hizmet etmek adına ROG Phone 2 gibi özel telefonlar geliştiriliyor.

Play Pass hizmeti ile milyonlarca Android kullanıcısı Premium oyunlara ve uygulamalara erişim imkanı sağlayacak. Daha fazla ayrıntılı bilginin ise önümüzdeki günlerde düzenlenecek resmi tanıtımda duyurulması bekleniyor.

Google Tehlikeli Uygulamalar Saptadı

Google Tehlikeli Uygulamalar Saptadı

Yazılım devi Android kullanıcıları için yeni hizmetler geliştirirken bir yandan da kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına önlem almaya devam ediyor. Son dönemde Play Store’da zararlı yazılım içeren çok fazla uygulamaya rastlandı. Google ise bu uygulamaların gözünün yaşına bakmadı ve mağazasından kaldırdı. Gelen son habere göre zararlı yazılım içeren 24 Android uygulaması daha ortaya çıktı.

Siber güvenlik firması CSIS Security Group tarafından yapılan çalışmada Play Store’da bulunan 24 uygulamada zararlı yazılıma rastlandı. Yakalanan yazılıma Joker adı veriliyor ve bulaştığı cihazın SMS mesajlarına, kişi listesine ve cihaza dair pek çok bilgiye ulaştığı ifade ediliyor. Bu yazılımın görüldüğü uygulamaların toplamda 500 binden fazla indirmeye sahip olduğu belirtiliyor.

Güvenlik şirketinin açıklamasına göre Joker adlı zararlı yazılımın Avustralya, Çin, Almanya, Hindistan, Singapur, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD’nin de aralarında olduğu 37 ülkede aktif olduğu belirtildi.

Play Store’da ortaya çıkarılan 24 Android uygulamasının isimleri ise şu şekilde: Advocate Wallpaper, Age Face, Altar Message,Antivirus Security – Security Scan, Beach Camera, Certain Wallpaper, Climate SMS, Collate Face Scanner, Cute Camera, Dazzle Wallpaper, Declare Message, Display Camera, Great VPN, Humour Camera, Ignite Clean, Leaf Face Scanner, Mini Camera, Print Plant scan, Rapid Face Scanner, Reward Clean, Ruddy SMS, Soby Camera, Spark Wallpaper.

Uzmanlar söz konusu uygulamaları indirmiş olan kullanıcıların ödeme geçmişlerini kontrol etmelerini ve hemen kaldırmalarını öneriyor. Bununla beraber uygulamanın yüklenmesi ile beraber verilen izinler konusunda da kullanıcılar uyarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum