Yatırım yapmaya başla!

Google Play Music Uygulaması Android Kullanıcıları Tarafından 5 Milyardan Fazla İndirildi

Google Play Music servisi Play Store mağazasında 5 milyar indirme sayısını aşan uygulamalar arasında yerini aldı.
Google Play Music Uygulaması Android Kullanıcıları Tarafından 5 Milyardan Fazla İndirildi

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ile beraber birbirinden farklı amaçlara hizmet veren uygulamalar ortaya çıkıyor. Android kullanıcıları günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemi konumunda. Uygulama mağazası Play Store’da çok sayıda uygulama mevcut ve popüler olan uygulamaların indirme sayısı milyarlar ile ifade ediliyor. Çevrimiçi müzik uygulamaları ise yine kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği servisler arasında geliyor

Android kullanıcıları için Google Play Music’in büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Ulaşılan son indirme rakamı da bu durumu doğruluyor. 2 yıl önce Play Store’da yerini alan çevrimiçi müzik servisi 5 milyar indirme sayısı ile ulaşılması güç bir rekora imza attı.

Google Play Music’in Büyük Başarısı

Google Play Music’in Büyük Başarısı

Android kullanıcılarının ilgi gösterdiği başlıca uygulamalardan biri olan Google Play Music indirme sayısını katlamaya devam ediyor. Şirket bir süre önce YouTube Music uygulamasını kullanıma sundu ve bu servisi sürekli güncelliyor. Ancak Google Play Music’in son ulaştığı rakam şirketin bazı uygulamaları gibi büyük bir başarı elde etti. Bugüne kadar YouTube, Haritalar, Gmail, Chrome ve Arama uygulamaları Play Store’da 5 milyar barajını aşmıştı.

Teknoloji devinin müzik servisi Google Play Music bu sayıya ulaşan uygulamalar arasında yerini almış oldu. Uygulama bu kadar kişi tarafından kullanılır mı bilinmez ancak bu sayıya ulaşılmasında başlıca etken olara Android işletim sistemi gösterilebilir. Müzik servisi Android cihazlarda halihazırda ön yüklü olarak kullanıcılara sunuldu. Dolayısıyla bu sayıya kendiliğinden ulaşılmış oldu.

YouTube Music Bu Sayıya Ulaşabilir

YouTube Music Bu Sayıya Ulaşabilir

Google son dönemde müzik servisi olarak YouTube Music’i öne çıkarmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile YouTube Music’in Android 10 işletim sisteminde varsayılan müzik uygulaması ile geleceği duyurulmuştu. Alınan bu karar önümüzdeki süreçte bu uygulamanın da 5 milyar rakamına ulaşacağını gösteriyor.

Yazılım devi diğer yandan YouTube Music’e yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Halihazırda servis Spotify ve Apple Music gibi popüler servislerin epey gerisinde. YouTube Premium’un da yaygınlaşması ile beraber önümüzdeki süreçte YouTube Music’e olan ilginin arttığına tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum