Yatırım yapmaya başla!

Google New York’taki Yeni Kampüsüne 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

Google bugünkü duyurusunda şirketin New York’taki yeni kampüsüne 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Google New York’taki Yeni Kampüsüne 1 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

Google bugünkü blog postunda şirketin New York’taki yeni kampüsüne 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı. 1.7 milyon ayakkare büyüklüğünde olacak yeni Google Hudson Square isimli kampüsün, Google’ın Hudson Nehri yanındaki varlığını genişleteceği söylendi.

Teknoloji devi bu yılın başlarında, alışveriş ve ofis kompleksi Chelsea Market’i 2,4 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıklamıştı. Google New York 111. Cadde’deki ana merkezinden birkaç blok ötede bulunan Chelsea Market ile New York’taki alanını genişletmeye başladığını göstermişti. Bu noktada Google’ın yeni kampüs yatırımı duyurusu, teknoloji devinin hedefe doğru hızla ilerlediğini kanıtladı.

Google duyurusunda, Hudson Square kampüsünün New York merkezli küresel iş organizasyonunun ana lokasyonu olacağı bilgilerine de yer verdi.

Google New York’taki Yeni Kampüsüne 1 Milyar Dolar Yatırım Şirket Chelsea Market ve Hudson Square’deki yatırımların önümüzdeki 10 yıl içinde New York’taki çalışan sayısını iki kattan daha çok artırma kapasitesini yaratacağını vurguladı ki Google şu anda New York’ta 7 binden fazla çalışana sahipti. Alphabet CFO’su Ruth Porat da blog postundaki açıklamasında; “New York’ta yaptığımız yatırım, ABD tesislerine, ofislerine ve işlerine yatırım yapıp bunları büyütme konusundaki kararlılığımızın büyük bir parçası” ifadelerini kullandı.

Şirket de Hudson Street alanları için kira sözleşmeleri imzaladığını ve 2020 yılına kadar iki binaya taşınmayı planladıklarını aktardı.

Google'ın Yeni Yatırım Duyurusu Apple ve  Amazon'unkinden Sonra Geldi İlaveten duyuruda New York’un 20 yıl önce Google’ın Kaliforniya dışındaki ilk ofisi olduğu bilgisi de hatırlatıldı. New York’un çok çeşitli ve birinci sınıf bir yetenek kaynağı olmasının şirketi oraya çektiği ve kentin hala aynı pozisyonda olduğu vurgulandı. Öte yandan, Google’ın 1 milyar dolarlık New York yatırımının Apple’ın yatırım duyurusundan birkaç gün sonra gelmesi de dikkat çekti.

Zira Apple geçtiğimiz günlerde şirketin Austin, Teksas’ta inşa edilecek yeni kampüsüne 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. North Austin’de yer alacak kampüsün toplamda 15 bin kapasiteli olacağı ve ilk etapta 5000 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilmişti. Apple’ın yanında Amazon da geçtiğimiz ay yeni genel merkezlerinden birini New York şehrinin Queens ilçesinde yer alan Long Island City’de açacağını duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum