Yatırım yapmaya başla!

Google Mobil Uygulamasında Kullanıcılara Hikaye Gösterimi Yapacak

Google iOS ve Android uygulamasında kullanıcılara internet hikayeleri göstereceğini açıkladı.
Google Mobil Uygulamasında Kullanıcılara Hikaye Gösterimi Yapacak

Dünyanın en çok kullanılan internet platformu ve arama motoru Google kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber masaüstünde olduğu kadar mobil uygulamalar üzerinden de Google milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Şirket bu sefer Instagram kullanıcılarının aşina olduğu bir özelliği arama hizmetine entegre etmeye hazırlanıyor.

Instagram’da en çok kullanılan özelliklerin başında hikayeler aracı geliyor. Google bu özelliği arama motoru hizmetinde gösterecek. iOS ve Android kullanıcıları yaptıkları aramalarda Snapchat ve Instagram benzeri hikayeler ile karşılaşacak. Şirket aylık 800 milyon görüntülemesi olan Web Hikayeleri aracını Keşfet bölümüne getirecek.

Hikayeler Google’a Geliyor

Hikayeler Google’a Geliyor

Sosyal medya uygulamalarında hikayeler özelliği kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Bu özellik ilk olarak Snapchat tarafından yaratıldı ve sonrasında Instagram tarafından kopyalandı. Hatta Facebook, WhatsApp ve LinkedIn’de de bu özellik kullanılır hale geldi. Google yaptığı duyuruda iOS ve Android uygulamasında hikayeler özelliğini getirdiğini açıkladı.

Bu özellik ilk olarak ABD, Brezilya ve Hindistan’daki kullanıcıların beğenisine sunuldu. Şirket internette paylaşılan içerikleri Keşfet bölümünün en üst sekmesinde gösterecek. Google yayıncılara hikaye hazırlamaları için çözümler de sunuyor. WordPress için Web Story, MakeStories ya da NewsroomAI araçları ile hikaye oluşturmak mümkün olacak.

Özelliğin nasıl kullanılacağına değinecek olursak, hikayelere tıklandığında tam ekran olarak açılacak. Sağa kaydırma hareketi yaparak bir sonraki hikayeye geçmek mümkün olacak. Google diğer uygulamalar ile benzer bir kullanım deneyimi sunuyor. Instagram, YouTube, Snapchat gibi mecralarda hikayeler aracını kullananlar yabancılık çekmeyecektir. Önümüzdeki günlerde web hikayeleri özelliğinin dünya genelinde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum