Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Mesajlar Uygulaması Reklamlı İçerikleri Engelleyecek

Android için sunulan mesajlaşma uygulaması Mesajlar’a kullanıcıları rahatlatacak engelleme özelliği geliyor.
Google’ın Mesajlar Uygulaması Reklamlı İçerikleri Engelleyecek

Akıllı telefonlar son yıllarda neredeyse hemen herkes tarafından kullanılan cihazların başında geliyor. Milyonlarca kullanıcı iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile günlük işlemlerinin büyük bölümünü yapıyor. İnsanlar arasında yazılı iletişim de yine bu cihazlar sayesinde sıkça kullanılmaya başlandı. Google’ın Android kullanıcıları için Mesajlar uygulaması da son dönemde aldığı güncellemeler ile yeni özelliklere kavuşuyor. Yazılım devi daha iyi bir deneyim sunmak için uygulamasını iyileştirmeye devam ediyor.

Cep telefonu kullanıcılarının son dönemde başını ağrıtan mesajların başında reklam içerikli spam iletileri gösterebiliriz. Pek çok şirket kazanç sağlamak adına sahip olduğu numaralara spam içerikli mesajlar gönderiyor. Kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olan bu durum Mesajlar uygulaması özelinde önümüzdeki günlerde çözülecek. Şirket mesajları doğrulama özelliği getirerek filtrelemeyi planlıyor.

Google Mesajlar için Beklenen Özellik

Google Mesajlar için Beklenen Özellik

Android kullanıcılarının başlıca SMS uygulaması olan Mesajlar, spam içeriklere karşı önlem almaya hazırlanıyor. Geliştirilecek olan doğrulama aracı ile gelen mesajın sahte bir kaynaktan mı yoksa bir kullanıcıdan mı geldiği anlaşılacak. Uygulamanın beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik önümüzdeki günlerde kararlı sürümde yerini alacak. Sistemin nasıl işleyeceğine değinecek olursak mesajı gönderen kişiye iletisini onaylaması için doğrulama kodu gönderilecek.

Dolayısıyla gönderilecek mesajların doğrulanmış işletmeler tarafından kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Google’ın bu özelliği geliştirmesinde asıl amaç SMS aracılığı ile kimlik avi girişimlerine önlem almak. Gönderilen doğrulama kodu kullanıcıların telefonlarında yerel olarak oluşturulacak ve sabit kalacak. Böylece daha sonraki gönderilecek mesajlar için izin verilmiş olacak. Mesajı gönderen işletmenin hesabının doğrulandığını göstermek için uygulama özel bir simge gösterecek.

Spam Mesajlar Hızla Artıyor

Spam Mesajlar Hızla Artıyor

Gizlilik endişesi olan kullanıcılar için Google gelen mesajları okumadığını garanti ediyor. Ancak doğrulama kodunun oluşturulması için telefon numaralarına erişim sağlandığı belirtiliyor. Beta aşamasında olan özellik ilk olarak ABD olmak üzere pek çok ülkedeki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.

Google’ın önümüzdeki günlerde Mesajlar uygulamasının kararlı sürümünde spam engelleme özelliğini sunması bekleniyor. Spam mesajlar son dönemde başta sosyal medya uygulamaları olmak üzere mesajlaşma platformlarında sıkça kendisini gösterir oldu. WhatsApp’ın bu tarz içerikler ile sıkı bir mücadele içerisinde olduğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum