Yatırım yapmaya başla!

Google Mesajlar için Sohbetleri Sınıflandırma Özelliği Geliyor

Google’ın iletişim uygulaması Mesajlar’a kullanıcı dostu bir özellik daha geliyor.
Google Mesajlar için Sohbetleri Sınıflandırma Özelliği Geliyor

Teknoloji ve yazılım devi Google, milyonlarca kullanıcı için geliştirdiği uygulamalarına yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Bu uygulamalardan birisi ise Mesajlar olmakta. Android kullanıcılarının yoğun olarak kullandığı bu program yeni araçlar ile güncelleniyor. Geçtiğimiz günlerde Mesajlar uygulamasına kullanıcıların emoji ile cevap vermesini sağlayan bir özelliğin geleceği açıklanmıştı. Android ekosisteminde en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Mesajlar için yeni bir özelliğin daha geleceği ortaya çıktı.

Bir geliştirici uygulama içerisinde sohbetleri sınıflandırmaya yarayan bir özelliğin test edildiğini tespit etti. Ortaya çıkan bilgilere göre kullanıcılar sohbetlerini farklı başlıklar altında gruplayabilecek. Böylelikle mesajlaşmaların daha anlaşılır olması amaçlanıyor. Uygulamaya gelecek sınıflandırma özelliğinin detayları ise şu şekilde:

Mesajlar için Sınıflandırma Özelliği

Mesajlar için Sınıflandırma Özelliği

Günümüzde WhatsApp, Messenger ve Telegram gibi internet tabanlı mesajlaşma uygulamaları yaygın bir şekilde kullanılıyor olsa da Mesajlar servisi de bir diğer seçenek olarak kullanıcılara sunuluyor. Google’ın geliştirdiği bu uygulamada RCS adında bir özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde RCS desteğine sahip telefonlar aynı Wi-Fi ağına bağlı olmak şartıyla birbirlerine medya dosyalarını iletebiliyor.

Wi-Fi bağlantısının kesilmesi halinde uygulama SMS/MMS moduna geri dönüyor. Yeni mesaj sınıflandırma özelliğinde ise kullanıcıların sohbetleri beş farklı başlık altında gruplayacağı görülüyor. Bu kategoriler, “Kişisel, İşlemler, Tek Kullanımlık Şifreler, Reklamlar ve Daha Fazlası” olarak sıralanıyor.

Google ayrıca tek kullanımlık şifreler içeren mesajları silecek bir özellik üzerinde çalıştığı anlaşılıyor. Yazılım devi bu özelliği de şu an için test ediyor ve ilerleyen günlerde güncelleme ile yayınlamaya hazırlanıyor. Uygulamaya yönelik araştırmalarda bulunan bir diğer geliştirici Alessandro Paluzzi de Mesajlar’ın mikrofon düğmesine yönelik bir özelliği ortaya çıkardı.

Bilindiği üzere kullanıcılar birbirlerine sesli olarak mesaj gönderebiliyor. Test edilen özellik ile ses kaydı sırasında mikrofon butonunu kilitlemek mümkün olacak. Bunun kullanıcı gizliliği için yararlı bir özellik olduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum