Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Mesajlar Uygulamasına Facebook Messenger’daki Sohbet Balonları Geliyor

Google kullanıma sunduğu Android 10 ile beraber diğer uygulamalarına da yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.
Google’ın Mesajlar Uygulamasına Facebook Messenger’daki Sohbet Balonları Geliyor

Yazılım devi Google geçtiğimiz aylarda yeni işletim sistemi Android 10’u Pixel serisi telefonlar için yayınladı ve diğer üreticilerin de hizmetine sundu. Şirket geçtiğimiz Nisan ayında Pixel modelleri için farklı bir bildirim seçeneği sunmuştu. Facebook’un Messenger uygulamasındaki sohbet balonlarını andıran bu bildirim şekli Pixel serisi telefonlarda yerini almıştı. Gelen son bilgiler şirketin bu özelliği Android 10 için test ettiğini gösteriyor. Özelliğin ilk olarak geleceği uygulama ise Mesajlar olacak.

Google’ın SMS uygulaması Mesajlar yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. Uygulamada yapılan son dönemde yapılan en önemli değişikliğin karanlık mod desteği olduğunu söyleyebiliriz. Google sohbet balonlarını önümüzdeki dönemde Mesajlar uygulamasına yeni bir bildirim seçeneği olarak sunmaya hazırlanıyor.

Sohbet Balonları Mesajlar’a Geliyor

Sohbet Balonları Mesajlar’a Geliyor

Facebook kullanıcıları Messenger uygulamasından yaptıkları sohbetlerde, ana ekranda çıkan balon şeklinde olan objeleri hatırlayacaktır. Bu nesneler ekranda kullanıcılar tarafından kaydırılabiliyor ya da kolay şekilde kapatılabiliyor. XDA Developers’ta yer alan habere göre Google uygulama geliştiricileri bu balonları test etmeye çağırdı. Özellik Android 10’da bulunan Geliştirici Seçenekleri ölümünden aktifleştirilebiliyor. Kullanıcılar Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>Kabarcıklar bölümünden bu özelliği manuel olarak etkinleştirebiliyor.

Bu özelliğin kararlı sürüm olarak bir sonraki işletim sistemi olan Android 11’de yer alması bekleniyor. Geliştiriciler tarafından ortaya çıkan test görsellerinde balonun ekranda nasıl göründüğü ortaya çıkıyor. Mesajlar uygulamasına gelecek olan balonların Messenger uygulaması ile neredeyse benzer şekilde geliştirildiği görülüyor.

Özellik Test Ediliyor

Özellik Test Ediliyor

Bildirim balonuna hafifçe dokunarak mesajlar açılabiliyor. Kapatmak için balonun üzerine basılı tutmak ve aşağı bölümde çıkacak olan X simgesine sürüklemek yeterli olacak. Bununla beraber bu özelliği kullanmak istemeyenler uygulama ayarlarından manuel olarak devre dışı bırakabilecek.

Google’ın bu özelliğini ne zaman son kullanıcıya sunacağı ise henüz netleşmiş değil. Resmi olarak yayınlanma tarihi yaklaştıkça sohbet balonlarına dair daha fazla net bilginin ortaya çıkması bekleniyor. Android 11 ile gelmesine kesin gözüyle bakılan bu özelliğin daha erkenden güncelleme ile kullanıcılara sunulma ihtimali mevcut. Mesajlar için sohbet balonlarını şimdiden kullanmak isteyenler üçüncü parti uygulamalar ile bu deneyime ulaşabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum