Yatırım yapmaya başla!

Google Mesajlar Uygulamasında Emoji ile Cevap Vermek Mümkün Olacak

Android işletim sisteminin varsayılan mesajlaşma uygulaması Google Mesajlar’da gelen iletilere emoji ile cevap verme dönemi başlıyor.
Google Mesajlar Uygulamasında Emoji ile Cevap Vermek Mümkün Olacak

Günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mesajlaşma uygulamaları büyük ilgi görmeye başladı. WhatsApp, Telegram, Messenger başta olmak üzere pek çok uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bunun yanı sıra SMS için Google Mesajlar ve iMessage uygulamaları Android ve iOS platformlarında yer alıyor. Google kendi mesajlaşma uygulamasını sürekli güncelliyor ve kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlıyor.

Android işletim sistemi ile halihazırda yüklü gelmesi nedeniyle Google Mesajlar’ın çok geniş bir kitleye ulaştığını söyleyebiliriz. Yazılım devi uygulamaya uzun zamandır beklenen bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. iMessage kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı mesajlara reaksiyon ile cevap verme özelliği artık Google Mesajlar kullanıcıları için de sunulacak.

Google Mesajlar için Beklenen Özellik

Google Mesajlar için Beklenen Özellik

Bilindiği üzere Facebook ve Messenger uygulamalarında uzun zamandır gelen mesajlara kullanıcılar emoji ile reaksiyon verebiliyor. Geçtiğimiz günlerde ise Twitter’da gelen mesajlar için bu özellik kullanılabilir hale gelmişti. Gelişmeler emoji ile cevap verme aracının her geçen gün daha fazla uygulamada yer alacağını gösteriyor. Son olarak Google Mesajlar için de sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde bu özelliğin test edildiği öğrenildi.

Şirketin bir süredir bu özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Şubat ayından itibaren test süreci başlayan mesajlara emoji ile cevap verme özelliğinin önümüzdeki günlerde daha fazla kişiye ulaştırılması bekleniyor. Özellik diğer uygulamalarda olduğu gibi gelen mesajın üzerinde basılı tutulduğunda çıkan emojilerin kullanılması şeklinde çalışıyor.

Google’ın test ettiği özelliğin ekran görüntüleri Reddit platformunda paylaşılıyor. Şu an için bu araç sadece Zengin İletişim Servisi kapsamında bulunan mesajlarda kullanılabiliyor. Halihazırda kullanılan SMS’ler için henüz bu aracı kullanmak mümkün değil. İlerleyen günlerde web servisi de olmak üzere çok daha geniş bir kitle tarafından kullanılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum