Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Paralara Bir Darbe de Google’dan Geliyor!

Google almış olduğu ani bir kararla kripto paraların reklamlarına engel getiriyor. İşte detaylar…
Kripto Paralara Bir Darbe de Google’dan Geliyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Başta Bitcoin olmak üzere Ethereum, Ripple, Litecoin gibi önemli kripto para birimleri son yıllarda büyük değer kazanmış durumda. Öyle ki yıllar önce bu paralara yatırım yapan kişilerin şimdilerde milyarder olduğuna tanık oluyoruz.

Ancak bu paraların legal olup olmadığı hala dünya genelinde tartışılan bir konu olarak karşımıza çıkmakta. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük sosyal medya devi Facebook almış olduğu bir kararla tüm kripto para birimlerine engel getirmişti. Kripto paralara bir darbe de Google’dan geliyor.

Google’dan Kripto Para Reklamlarına Yasak Geliyor!

Google Kripto Para Reklamlarina Yasak Geliyor

Google resmi kaynaklarından yapılan açıklamada kripto paraların reklam yasağı bulunan ürünler kapsamına alınacağına yer verildi. Facebook’tan gelen engel ile büyük darbe yiyen kripto paraların Google’dan gelen reklam yasağı ile çok daha büyük darbe yiyeceğini söyleyebiliriz.

Bundan böyle Google üzerinden yapılan aramalarda kripto paralarla ilgili reklamları görmeyeceğiz. Hatta yapılan açıklamanın yankıları kripto para piyasasında doğrudan kendisini gösterdi. Tüm kripto paralarda düşüş yaşanırken Bitcoin ise güne 200 dolarlık sert bir düşüşle başladı.

Google Dolandırıcılara Karşı Önlem Almak İstiyor

Google Dolandiricilara Onlem Almak Istiyor

Google’ın getirmeye hazırlandığı reklam yasağında amaç insanların dolandırılmasına engel olmak. Yetkili kaynaklardan yapılan açıklamalarda, kripto paraların son derece dikkatli yaklaşılması gereken bir alan olduğunu ve tüketicilerin zarar görme ihtimallerine karşı bu kararı aldıkları belirtildi.

Çok fazla kripto para olması ve bunların arasında dolandırıcılık yapanlara rastlanması, Google’ın bu kararı almasında başrol oynuyor. Şirketin kripto para reklamlarına getireceği engelleme Haziran 2018’de uygulanmaya başlanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%