Yatırım yapmaya başla!

Google Kripto Para Madenciliği Yapan Uygulamalara Karşı Savaş Açıyor!

Teknoloji devi Google, Play Store’da sayısı artan kripto para madenciliği uygulamalarını kaldırma kararı aldı. İşte detaylar…
Google Kripto Para Madenciliği Yapan Uygulamalara Karşı Savaş Açıyor!

Kripto paraların son yıllarda değer kazanmasıyla beraber madenciliğe olan ilgide fazlasıyla artış yaşandı. Öyle ki yaşanan bu artış sonrası ekran kartı üreticisi Nvidia adeta zengin oldu. Bir diğer teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde aldığı bir karar ile App Store’da yer alan madencilik uygulamalarını kaldıracağını duyurmuştu.

Aynı uygulamayı Apple’ın rakibi Google da uygulama mağazasında yapmaya hazırlanıyor. Şirket yaptığı açıklama ile kripto para madenciliğine izin veren uygulamaları Play Store’dan kaldıracağını belirtti. Teknoloji devi daha önce kripto para reklamlarını da engelleyeceğini açıklamıştı.

Google’dan Kripto Madenciliğine İzin Yok!

Google’dan Kripto Madenciliğine İzin Yok!

Şirketin Geliştirici Politika Merkezi’nden yapılan açıklama ile Android cihazlarda kripto para madenciliğine asla izin verilmeyeceği ifade edildi. Ancak kripto para madenciliğine son derece katı bir tavır içinde olan Google, yaptığı açıklamada madencilik işlemini uzaktan yönetecek uygulamalara izin vereceğini belirtti.

Özetlemek gerekirse Google kripto para madenciliğinin yönetimini yapan uygulamalara Play Store’da müsade edecek ancak madenciliği bizzat yapan uygulamalara mağazasında yer vermeyecek.

Şiddet ve Yetişkin İçerikli Ürünler de Kaldırılacak

Şiddet ve Yetişkin İçerikli Ürünler de Kaldırılacak

Google’ın Play Store’da kaldıracağı uygulamalar sadece kripto madenciliğini kapsamıyor. Şirket ayrıca çocuk uygulaması görünümünde olan ancak içerisinde şiddet, yetişkin içerikli video ya da görsellere yer verilmiş uygulamalara da Play Store’da yer vermeyecek.

Binlerce uygulamanın yer aldığı devasa uygulama mağazasında pek çok müstehcen içerikli uygulama mevcut. Google’ın yapmış olduğu son açıklamaya bakacak olursak Play Store’da detaylı bir temizlik yapılacak gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum