Yatırım yapmaya başla!

Google Katlanabilir Telefon ile Samsung ve Huawei’ye Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Teknoloji devi Google, I/O 2019 etkinliğinde katlanabilir telefon geliştirdiğini duyurdu. Son dönemde katlanabilir telefon modelleri ile gündeme gelen Samsung ve Huawei, bu gelişme ile yeni bir rakip kazanmış olacak.
Google Katlanabilir Telefon ile Samsung ve Huawei’ye Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Akıllı telefon telefon pazarında son bir yıldır en çok konuşulan konulardan birisi hiç kuşkusuz katlanabilir telefonlar olmakta. Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri katlanabilir telefon teknolojisine büyük yatırımlar yapmakta ve yeni modeller ile son kullanıcı karşısına çıkıyorlar. Bu alanda en hızlı şirketler arasında Samsung ve Huawei’yi gösterebiliriz.

Samsung geçtiğimiz günlerde Galaxy Fold modelini tanıtmıştı. Huawei ise Mate X ile katlanabilir telefon pazarında yer alacağını ilan etmişti. Ancak Galaxy Fold ekranlarında yaşanan sorun sonrası Samsung harekete geçmiş ve ürünleri geri toplatma kararı almıştı.

Geleceğin telefonu olarak gösterilen katlanabilir cihazlara dair bir süredir Google’ın çalışmalar yaptığı konuşuluyordu. Bu aralar düzenlenen Google I/O 2019 konferansında yapılan açıklama ile şirketin katlanabilir telefon geliştirmekte olduğu doğrulanmış oldu.

Google’dan Katlanabilir Telefon Hamlesi

Google’dan Katlanabilir Telefon Hamlesi

Dünyanın önde gelen geliştiricilerinin buluşma noktalarından biri olan Google I/O 2019 etkinliği içinde bulunduğumuz şu günlerde gerçekleştiriliyor. 9 Mayıs’ta sona erecek etkinlikte Google geleceğe dair planlanan pek çok yeni teknolojinin duyurusunu yapıyor. Teknoloji devinin dikkat çeken duyurularından birisi ise katlanabilir telefonlara dair oldu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana Google cephesinde katlanabilir telefonlara dair bir çalışmanın olduğu dile getiriliyordu. Düzenlenen etkinlikte söylentilerin doğru çıktığı açıklandı. Şirket halihazırda Pixel serisi ile akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahip. Katlanabilir telefonların nasıl bir yapıda olacağı ise merak ediliyor.

Google adına açıklama yapan Mario Queiroz, katlanabilir telefon üzerinde çalıştıklarını doğruladı ve çalışmaların henüz prototip aşamasında olduğunu ifade etti. Açıklamadan anlaşılacağı üzere henüz son kullanıcıya sunulmaya hazır bir ürünün varlığından söz edemeyiz. Ancak yakın gelecekte Google’ın adını katlanabilir telefonlar ile duymaya başlayabiliriz. Bazı dedikodulara göre geliştirilecek olan yeni telefonun Pixel 4 adıyla serinin devamı olarak sunulabilir.

Google Acele Etmiyor

Google Acele Etmiyor

Google yetkilisinin yaptığı açıklamalara bakılacak olursa, teknoloji devinin katlanabilir telefonlara dair çok aceleci olmadığını söyleyebiliriz. Queiroz’un “Katlanabilir ekranlar ve diğer birçok yeni donanım teknolojisinin ön hazırlığını yapıyoruz ve şu an için bununla ilgili bir ürün duyurumuz yok. Şu an Pixel ailesinin yeni üyeleri olan satın alınabilir Pixel 3A ve Pixel 3A XL’e odaklanmış durumdayız” sözleri şirketin bakış açısını ortaya koyuyor.

Açıklamalar gösteriyor ki Google yakın zamanda katlanabilir telefon teknolojisinde sesini daha yüksek sesle duyuracak. 2020 yılından itibaren Apple’ın da bu teknolojiye sahip yeni amiral gemileri geliştirmesi bekleniyor.

Gelecekte daha dişli bir rekabetin yaşanacağını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmalar da akıllı telefon pazarında katlanabilir ürünlerin yaygınlaşacağını gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda araştırma şirketi Gartner, 2023 yılında katlanabilir telefon kullanıcısının 30 milyonu geçeceği tahmininde bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum