Yatırım yapmaya başla!

Google ile Fiat Sürücüsüz Otomobil Üretimi Konusunda İşbirliğine Gidiyor!

Google ile Fiat Sürücüsüz Otomobil Üretimi Konusunda İşbirliğine Gidiyor!

Teknoloji devi Google bilindiği üzere bir süredir altyapısını oluşturduğu sürücüsüz (otonom) otomobil konusunda ciddi çalışmalar yürütüyor. Teknoloji dünyasını oldukça heyecanlandıran bu proje konusunda Google, alanında uzman bir kuruluşla anlaşarak seri üretime geçmeyi hedefliyordu. Google’ın yanı sıra diğer bir teknoloji devi şirket Apple’ın da otonom otomobil üretimi konusunda ciddi çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Google otonom otomobillerin seri üretimi konusunda rakibi olan Apple’ın önüne geçebilmek adına bugün oldukça önemli bir adım attı. Kulislerde konuşulan iddialara göre, Google elini çabuk tuttu ve kısa bir süre önce Amerikan Chrysler’i bünyesine kattığını açıklayan İtalya merkezli şirket Fiat ile işbirliğine gitme kararı aldı.

Resmi açıklama henüz gelmedi

Bugün gizli kaynaklardan alınan bilgilere göre Google ve Fiat yetkilileri bir süredir gizli toplantılar gerçekleştirerek otonom otomobil üretimi konusunda masaya oturmuşlardı. Yetkililer arasında gerçekleşen özel toplantılar bugün sonuçlandı ve Google ve Fiat otonom otomobillerin seri üretimi konusunda el sıkıştı. Ancak henüz iki şirket tarafından da bu iddialarla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmedi.

Fiat otonom otomobil üretiminde öne geçmeyi amaçlıyor

İtalya merkezli otomobil üretici şirket Fiat’ın Amerika macerası hatırlanacağı üzere 2008 yılına dayanmakta. O tarihlerde yaşanan ekonomik kriz sırasında zor günler geçiren Chrsyler şirketinin yüzde 58’lik hissesini satın alan Fiat, Amerika piyasalarına merhaba demişti. Bugünlerde ise Fiat, Amerika’da kalıcı olmak ve rakiplerinin önüne geçebilmek adına Google ile el sıkışmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Google’ın otonom otomobil üretimi konusunda Ford ile ortak bir şirket kuracağı konusu kısa bir süre önce gündeme gelmişti. Fiat yaşanan bu gelişmenin ardından, pazarda hakimiyeti kaybetmemek adına elini hızlı tuttu ve Google ile gizli görüşmelere başladı. İddialara göre şirketlerin yöneticileri yaklaşık 2 aydır medyadan uzak gizli görüşmeler gerçekleştiriyorlardı. Bugün ise bu görüşmeler sonuçlandı ve iki dev otonom otomobil üretimi konusunda el sıkıştılar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum