Yatırım yapmaya başla!

Google 1.1 Milyar Dolara HTC Pixel Ekibini Satın Aldı!

2016 yılında Google ve HTC arasında ortaklık boyut değiştiriyor. HTC’nin Pixel telefonlarını yapan ekip, 1.1 milyar dolar karşılığında Google’a transfer oluyor!
Google 1.1 Milyar Dolara HTC Pixel Ekibini Satın Aldı!

İlk olarak 2016 Kasım’ında dünyaya duyurulan Google Pixel modeli, “satın alabileceğiniz en iyi Android telefon” olarak lanse edilmişti. Alüminyum şasili Pixel modelleri, 12.3 MP arka kamera, Google Asistant, AMOLED ekran ve 2.770 mAh ila 3.450 mAh batarya kapasitesi gibi özelliklerle donatılmış olsalar da su geçirmez, iPhone benzeri kasaya sahip olmamaları ve pahalı fiyatlarıyla fazlasıyla tartışılmışlardı.

Fakat her şeye rağmen, Google ve HTC ortaklığının ürünü olan Pixel modelleri belirli bir kitleye ulaşmayı başardılar.  Uzun süredir Google’ın bu ortaklığı farklı bir boyuta taşıyacağı dedikoduları sektörde dolaşmaya başlamıştı. Şimdi ise bu söylentiler gerçek oluyor. Google, HTC’nin Pixel telefonlarını tasarlayan takımı 1.1 milyar dolara satın aldı!

HTC Takımı 2018’de Transfer Olacak!

HTC Takımı 2018’de Transfer Olacak!Son günlerde Lenovo’nun, Motorola’yı satın almasıyla birlikte, Google ve HTC ortaklığıyla ilgili de benzer iddialar ortaya atılmıştı. Pixel cihazları için HTC’nin teknolojilerini ve ekibini kullanan Google, artık tamamıyla kendi modellerini üretmeye hazırlanıyor.

Google, belirsiz sayıda HTC çalışanını 1.1 milyar dolar ödeyerek bünyesine katıyor. HTC ise Vive gibi sanal gerçeklik gözlüklerini Google yardımıyla daha da üst seviyelere çıkarmak istiyor. HTC’nin Pixel ekibinin tam olarak 2018 yılının ilk yıllarında Google’a transfer olacağı belirtiliyor.

Finansal Sorunlar Yaşayan HTC Rahatlayacak!

Finansal Sorunlar Yaşayan HTC Rahatlayacak!Samsung ve LG gibi güçlü firmalarla vermiş olduğu mücadelede finansal sorunlardan dolayı epeyce geride kalan HTC, Google’dan almış olduğu milyar dolar ile yeni modellerine yatırım yaparak sektörde yeniden adından söz ettirir hale gelmek istiyor.

Google ise donanım üretiminde yaşanan eksikliği kapatarak, Pixel modellerini iddialı hale getirebilmeyi hedefliyor. Peki, sizce Google, HTC’yi komple satın alsa nasıl olurdu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum