Yatırım yapmaya başla!

Google’daki “Küçük” Hata Japonya’nın Yarısını İnternetsiz Bıraktı!

Teknolojiyi kontrol eden büyük şirketlerde hataya yer yok! Google gibi oldukça önemli şeyleri kontrol ediyorsanız, bu “küçük” hata bir ülkenin internetini kökünden kesebilir!
Google’daki “Küçük” Hata Japonya’nın Yarısını İnternetsiz Bıraktı!

Larry Page ve Sergey Brin adında iki doktora öğrencisinin 1996 yılında temellerini attıkları Google, internetin fazlasıyla önem arz ettiği bir dönemde öncü bir arama motoru olarak hizmet veriyordu. Sadece 2 yıl sonra dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmayı başaran ve 2001 yılında 1 milyar tekil ziyaretçi sayısına ulaşan Google, günümüzde teknolojiyi “kontrol” ediyor.

Arama motoru, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri gibi internet tabanlı hizmet verip, ürünler geliştiren Google, artık herhangi bir ülkeyi internetsiz bırakabilecek kadar büyüme kaydetti. Şirket içerisinde “yanlışlıkla” yapılan “küçük” hata sonucunda Japonya gibi oldukça gelişmiş bir ülkenin yarısı internetsiz kaldı.

İnternete Ulaşmaya Çalışan Kullanıcılar Duvara Tosladılar!

İnternete Ulaşmaya Çalışan Kullanıcılar Duvara Tosladılar!Google’da gerçekleşen bu hata, kimilerine göre kazara gerçekleşmiş bir olay, kimilerine göre ise Google’ın yapmış olduğu bir deneydi. Geçtiğimiz hafta ağ bilgilerini girmede yanlışlık yapan Google, bir anda bütün ağ trafiğini kendisine çekti.

İnternete girip, servis sağlayıcılarına ulaşmak isteyen kullanıcılar tabiri caizse “duvara toslayarak” sadece Google’a ulaşabildiler. Japonya’nın yarısından çoğu dakikalarca ve hatta saatlerce internetsiz kaldı.

Google’daki Hata 8 Dakikada Düzeltildi!

Google’daki Hata 8 Dakikada Düzeltildi!Google gibi dev bir teknoloji şirketinin yanlışlıkla yapmış olduğu bu hatayı fark etmesi tamı tamına 8 dakika sürdü. Yapılan hata 8 dakika içerisinde düzeltilmiş olsa da Japonya’daki internetlerin normale dönmesi saatler aldı. Yaşanan aksaklığın ardından Google kullanıcılardan özür diledi.

Google’ın “Küçük” Hatası Finans ve Ulaşım Sektörlerini Vurdu!

Google’ın “Küçük” Hatası Finans ve Ulaşım Sektörlerini Vurdu!Bireysel kullanıcılar Google’ın bu küçük hatasından dolayı yaklaşık olarak 1 saat boyunca internetsiz kaldılar. Ancak durum bazı servisler ve sektörler için çok daha vahimdi. Özellikle de finans ve ulaşım sektörlerindeki sistemlerin açılması oldukça uzun sürdü. Kesintiyle yaşanan bu aksaklık, yaşanan bu durum hakkında çeşitli komplo teorilerinin de ortaya atılmasına neden oldu.

Dijital dünyanın neredeyse tekeli haline gelen Google’da insan kaynaklı hatalar yaşanmaya devam edebilir. Fakat bir sonraki “küçük” hatanın sonuçları fazlasıyla büyük boyutlara ulaşabilir. Peki, Japonya’nın internetinin kesilmesine neden olan bu hatayla ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum