Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar’da Sokak Görünümü Bölümüne Kullanıcıların Çektikleri Fotoğrafları Eklenebilecek

Google Haritalar’da sokak görünümü için kullanıcıların yolladıkları fotoğrafları kullanacak.
Google Haritalar’da Sokak Görünümü Bölümüne Kullanıcıların Çektikleri Fotoğrafları Eklenebilecek

Teknoloji ve yazılım devi Google’ın ürün ve servisleri dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Şirketin son yıllarda en çok kullanılan uygulamalarından birisi ise Haritalar olmakta. Google bu uygulamasını sürekli yeni özellikler ile güncellemeyi sürdürüyor. Test edilen bu araçlar sonrasında milyonlarca insana ulaştırılıyor.

Haritalar ilk geliştirildiği günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılara yerel kaynaklardan bilgi akışı sağlayacak bir özelliğin yolda olduğu duyurulmuştu. Haritalar’da en sevilen bölümlerden birisi ise Sokak Görünümü olmakta.

Google araçlarının dünyanın dört bir yanında yaptıkları çekimler ile sokaklarda gezintiye çıkmak mümkün oluyor. Bu bölümde tarihi eser gibi bilindik yer hakkında bilgilendirme bile yapılıyor. Google sokak görünümü aracını artık kullanıcılara doğrudan açıyor. İnsanlar çektikleri fotoğrafları buraya gönderebilecek.

Sokak Görünümü’ne Kullanıcılar Katkı Sağlayacak

Sokak Görünümü'ne Kullanıcılar Katkı Sağlayacak

Google’dan yapılan açıklamada Android kullanıcılarının yakaladıkları görüntüleri Sokak Görünümü bölümünde yayınlayabilecekleri belirtildi. İlk etapta bu özellik ABD, Nijerya, Endonezya ve Kosta Rika’da sınırlı olmak kaydıyla kullanıma sunulacak. İlerleyen dönemde özelliğin daha fazla bölgede desteklenmesi planlanıyor. Kaydedilen görüntüler üzerinde Google tarafından otomatik ayarlamalar yapılacak ve o şekilde yayınlanacak.

Google Haritalar ürün müdürü Stafford Marquardt, “Kendi yürüyen çalışanlarımız ve arabalarımız gezegende 170 milyardan fazla görüntü toplarken, dünyanın hala pek çok haritası çıkarılmamış bölgesi var. İnsanlar çektikleri fotoğraflar ile katkıda bulunarak, Google Haritalar’daki Sokak Görünümü katmanında bu fotoğraflar noktalı mavi çizgiler olarak görünecek” açıklamasında bulundu.

Aslında daha önce özel 360 derecelik kameraya sahip olan kişiler Google’a fotoğraf gönderebiliyordu. Artık akıllı telefon kameraları tarafından bu işlem gerçekleştirilebilecek. Sokak Görünümü insanların ve gezginlerin bile ziyaret etmediği ulaşılması zor yerlerin görüntülenmesini amaçlıyor. Gelen fotoğraflar üzerindeki işletmelerin çalışma saatlerine de bu alanda yer verilecek.

Google fotoğraflarda insanların yüzlerini ve araçların plakalarını bulanık olarak göstereceğini belirtiyor. Sokak Görünümü özelliğinin standart gizlilik politikasında da bu görüntüler bulanık olarak gösteriliyor. Beta aşamasında olan bu özellik ilerleyen günlerde pek çok ülkede kullanılır hale gelecek. Şirket ayrıca bazı bölgelerde toplu taşıma araçlarına dair gerçek zamanlı bilgi sağlamaya başladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum