Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Uygulaması için Sanal Gerçeklik Özelliğini Test Ediyor

Google’ın popüler servisi Haritalar için sanal gerçeklik özelliğini test etmeye başladı.
Google Haritalar Uygulaması için Sanal Gerçeklik Özelliğini Test Ediyor

Yazılım devi Google’ın kullanıcılarına sunduğu pek çok farklı hizmet olmakta. Bu hizmetlerin en popüler olanlarından birisi hiç kuşkusuz Haritalar uygulaması. Navigasyon dendiğinde akla ilk gelen uygulama olan Google Haritalar, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için yeni özellikler ile gelişmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda yolda bulunan kaza ve radarları göstereceğini duyuran Google, işi daha üst boyuta taşımaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere gelişen teknoloji ile beraber sanal gerçeklik uygulamaları hızla yayılım göstermekte. Google ise bu teknolojiyi Haritalar uygulamasına kazandırmayı planlıyor. Daha önce bu konuyla ilgili çok fazla söylenti çıkmıştı. Şirket ise artık somut adımlar atmaya başladı ve Haritalar için sanal gerçeklik özelliğini test etmeye başladı.

Google Haritalar’a Sanal Gerçeklik Desteği

Google Haritalar’a Sanal Gerçeklik Desteği

Google’ın Haritalar için geliştirmekte olduğu sanal gerçeklik uygulaması, kullanım deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak diyebiliriz. Artırılmış gerçekliğe sahip bu özellik ile beraber kullanıcılar telefonlarının arka kamerasını kullanarak bulundukları yere gerçek zamanlı olarak bakma imkanı bulacaklar. AR özelliği herhangi bir yerde kaybolduğunu hisseden kullanıcılara oklar ile nereye gideceğini gösterecek.

Yeni özelliğin kullanıma sunulması en çok yürüyüş yapmayı seven kullanıcıları sevindirecektir. Gelen son haberlere göre Google, bu özelliği yerel rehberler seviyesinde test etmeye başladı. Sistemin nasıl çalışacağına değinecek olursak, Google kullanıcının tam olarak nerede olduğunu tespit edip sunucularda depolanmış olan sokak görünümü ile eşleştirecek. Ekranda çıkacak olan oklar ile kullanıcı istediği yere gidebilecek.

Uygulamayla ilgili Google Uyarıyor

Uygulamayla ilgili Google Uyarıyor

Sanal gerçeklik uygulamasını geliştiren Google, kullanıcılarını dikkatli olmaları hususunda uyarmayı ihmal etmiyor. Özelliği kullanan kişilerin ekrana çok fazla bakması halinde kaza geçirme ihtimali olduğunu belirten Google yetkilileri, bu durumun önüne geçmek için uygulama ilk olarak telefonu kapatmalarını hatırlatacak.

Kullanıcılar bu tavsiyeye uymadığı takdirde, ekran otomatik olarak kararmış olacak. Özellik henüz tam anlamıyla hazır hale gelmiş değil. Ancak uygulamanın test aşamasına gelmiş olması yakın zamanda kullanıma sunulma ihtimalini güçlendiriyor. Şirketin geleceğe yönelik sanal gerçeklik uygulamasının yanı sıra, giyilebilir teknolojiye yönelik yatırımlar yaptığı ve bunu Haritalar için geliştireceği ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum