Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Restoranlara Dair Daha Fazla Bilgi Verecek

Google, Haritalar uygulamasında restoranlardaki sevilen yemeklere dair bilgilere yer verecek.
Google Haritalar Restoranlara Dair Daha Fazla Bilgi Verecek

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Google, sahip olduğu uygulama ve servisler ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Hem mobil hem de masaüstü aracılığı ile hizmet veren bu uygulamaların büyük bölümü kendi alanının bir numarası konumunda. Bu uygulamalardan son dönemde en çok kullanılanlardan birisi ise Haritalar olmakta. Teknoloji devi Harita uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor ve sunduğu deneyimi her geçen gün iyileştiriyor.

Başta yol tarifi ve sokak görünümü gibi özellikler ile fark yaratan hizmet, haritada görüntülenen mekanlara dair daha fazla bilgilendirme yapmaya başladı. Şirket geçtiğimiz yıl düzenlediği geliştirici etkinliğinde Google Lens adı verilen bir hizmetini duyurmuştu. Duyurulan özellik ile restoranların menüleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olmakta. Google bu özelliğini Haritalar uygulamasının içerisine entegre ediyor.

Google’dan Restoranlar için Yararlı Özellik

Google’dan Restoranlar için Yararlı Özellik

Google Haritalar geçtiğimiz yıldan bu yana sürekli yenilendi ve artık navigasyon hizmetinden daha fazlasını vermeye başladı. Uygulamada restoran, cafe, eczane gibi yerler başta olmak üzere pek çok mekana dair bilgiler gösteriliyor. İşletme sahipleri Google’a kendi yerlerini ekliyor ve bu sayede daha fazla kullanıcıya erişim sağlayabiliyor. Gelen yeni özellik ise restoran sahipleri için son derece yararlı olacak.

Artık restoranlar üzerinde inceleme yapan kullanıcılar o mekanın popüler yemekleri hakkında bilgi sahibi olabilecek. Halihazırda restoran menüleri bu bölümde sergilenebiliyordu. Ancak artık görseller üzerinde yapılacak düzenleme ile o mekanın en sevilen yemeklerini görmek mümkün olacak. Söz konusu yemekler turuncu renk ile vurgulanacak ve ön çıkarılacak. Uygulamaya ayrıca ‘Yemekleri Keşfet’ diye bir bölüm eklenecek.

Buradan kullanıcılar hem yeni yemekler hem de yeni restoranlar hakkında bilgi sahibi olabilecek. Google yeni özelliğini Android uygulaması için kullanıcılara sundu. Önümüzdeki günlerde ilgili özelliğin iOS platformunda da kullanılabilir duruma gelmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum