Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Kullanıcıları Kendi Profillerini Düzenleyebilecek

Google’ın navigasyon hizmeti Haritalar için profil düzenleme özelliği geliyor.
Google Haritalar Kullanıcıları Kendi Profillerini Düzenleyebilecek

Yazılım devi Google pek çok ürün ve servisi ile dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirketin son dönemde büyük ilgi gören başlıca araçlar arasında navigasyon uygulaması Haritalar geliyor. Akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber yol tarifi almak isteyenler içi Haritalar en cazip seçeneklerden biri haline geldi. Son dönemde Google’ın navigasyon uygulaması için pek çok yeni özellik geliştirdiğine tanık oluyoruz.

Son olarak uygulamada uzun zamandır eksikliği hissedilen bir özelliğin yayınlanacağı duyuruldu. Halihazırda kullanılan uygulamaların büyük bölümünde kullanıcılar kendi profil sayfasını oluşturabiliyor. Google Haritalar aracında bu zamana kadar böyle bir işlem yapmak mümkün değil. Gelen son haber ile Haritalar’ın Android sürümü için profil düzenleme dönemi başlayacağı öğrenildi. Bugüne kadar kullanıcılar sadece Haritalar üzerinden Yerel Rehber puanlarını görebiliyordu.

Profil Düzenleme Dönemi Başlıyor

Profil Düzenleme Dönemi Başlıyor

Android kullanıcıları artık Haritalar uygulamasında kendi profillerini düzenleyebilecek. Eklenecek bilgiler arasında isim, soyisim ve profil fotoğrafı yer alabilir. Kullanıcılar ayrıca kendi biyografilerini oluşturabilir ve gitmiş oldukları mekanların kimler tarafından görülebileceğini ayarlayabilir. Google, Haritalar için geliştirmiş olduğu yeni özelliği yakın zamanda Android kullanıcılarına sunacak. Tam zamanı bilinmemekle beraber iOS platformu için de önümüzdeki günlerde profil düzenleme özelliğinin yayınlanması bekleniyor.

Yazılım devi kısa süre önce Haritalar için gizli mod özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özelliği kullanmak isteyenler yine profil fotoğrafına tıklayarak gerekli ayarlamaları yapabilirler. Biyografi bölümündeki açıklamalar kişilerin gittikleri mekanlara dair bıraktığı izlenimler ve ne derece güvenilir olduklarına dair fikir verecek.

Kullanıcılar herhangi bir mekana gittiklerinde ve buraya dair bir yorum bıraktıklarında gizlilik ayarlarını düzenleyebiliyor. Yorum yapılan mekanın sahibi bu yoruma katılmaz ise yine kullanıcılar gizli kalmasını isteyebilir. Bu da kullanıcıların yerel rehber puanının olumsuz etkilenmesinin önüne geçiyor. Eklenen resim, konum ve gidilen yerlere de profil düzenleme bölümünde gösterilebilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum