Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar İşletmeler ve Kullanıcılar Arasında Mesajlaşmayı Mümkün Hale Getiriyor

Google’ın gözde uygulaması Haritalar’a önümüzdeki günlerden itibaren mesajlaşma özelliği geliyor.
Google Haritalar İşletmeler ve Kullanıcılar Arasında Mesajlaşmayı Mümkün Hale Getiriyor

Dünyanın en popüler harita uygulamalarının başında hiç kuşkusuz Google Haritalar geliyor. Milyonlarca kullanıcının bulundukları konumu ve gidecekleri lokasyona ulaşmak için yararlandıkları uygulama, son günlerde yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Yazılım devi geçtiğimiz günlerde kullanıcılara yolda bulunan kaza ve radarları göstereceğini açıklamıştı.

Google Haritalar hem kullanıcılar için hem de işletmeler için önemli rol oynayan bir uygulama. Google ise bunu gözeterek iki tarafı da memnun edecek yeni bir özellik geliştiriyor. Yakın zaman içerisinde kullanıcı ve işletmeler Google Haritalar üzerinden birbirleriyle iletişime geçebilecekler.

Google Haritalar’da Mesajlaşma Dönemi Başlıyor

Google Haritalar’da Mesajlaşma Dönemi Başlıyor

Google, Haritalar uygulamasının kullanım alanını genişletmekle beraber kullanıcılara da daha üstün bir deneyim sunmak için yeni özellikler geliştiriyor. Son olarak yapılan çalışma sonrasında Google Haritalar ile işletme sahipleri direkt olarak birbirleri ile mesajlaşma imkanı bulacaklar.

Bu sayede burada yer alan işletmeler ve kullanıcılar arasında hızlı bir iletişimin önü açılmış olacak. Yapılan mesajlaşmalar Google Haritalar’da saklı tutulacak ve kullanıcılar istedikleri takdirde geçmişte yapılan mesajlaşmalara ulaşabilecekler. Google, Haritalar uygulaması için kullanıma sunacağı mesajlaşma bölümünde oldukça sade ve kullanışlı bir arayüz tasarlamayı planlıyor.

Özelliği Kullanmak için İşletme Hesabı Gerekiyor

Özelliği Kullanmak için İşletme Hesabı Gerekiyor

Google Haritalar’a gelecek olan mesajlaşma özelliğini kullanılması için işletmelerin Google My Business yani Google işletme hesabına sahip olmaları gerekiyor. Ayrıca bu uygulamaya sahip olan kullanıcıların da son uygulamalarını son sürüme güncellemiş olmaları gerekecek.

Mesajlaşma özelliği iOS ve Android kullanıcıları için yayınlanacak. Özellik ilk aşamada bazı ülkelerde kullanıma sunulacak. İlerleyen zaman içerisinde pek çok bölgeye hızla dağılması bekleniyor. Henüz net bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen Türkiye’de de mesajlaşma özelliğinin kullanılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum