Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Koronavirüs Riskinin Olduğu Bölgelere Karşı Kullanıcıları Uyaracak

Google Haritalar kullanıcıları COVID-19’un yüksek olduğu yerlerde uyarmaya hazırlanıyor.
Google Haritalar Koronavirüs Riskinin Olduğu Bölgelere Karşı Kullanıcıları Uyaracak

2020 yılına tüm dünya koronavirüsün olumsuz etkileri altında giriş yaptı. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen virüs kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Tüm hayatın baştan aşağı değişmesine neden olan salgın nedeniyle toplam vaka sayısı 32 milyona dayanmış durumda. Son verilere göre 976 bin insanın hayatını kaybettiği belirtiliyor. Virüsün yayılmasını önlemek adına teknoloji şirketleri de harekete geçmiş durumda.

Daha önce Apple ile Google, ABD’de halk sağlığı merkezlerinde kullanılmak üzere bir mobil uygulama geliştirmişti. Google milyonlarca kişi tarafından kullanılan Haritalar uygulamasında da bu amaca yönelik özelliklere yer vermeye başladı. Yazılı devinin önümüzdeki günlerde virüse dair güncel bilgileri göstermeye başlayacağı belirtiliyor. Haritalar uygulamasının ayrıca COVID-19’un yüksek olduğu bölgelerde kullanıcıları uyaracağı açıklandı.

Google Haritalar Virüse Karşı Uyaracak

Google Haritalar Virüse Karşı Uyaracak

Son dönemde artan vakalara rağmen dünyanın büyük bölümünde normalleşme sürecine geçilmiş durumda. Bu da insanların çok fazla yer değiştirmesine neden oluyor. Salgının yayılmasının önüne geçilmesi için maske kullanımı ve sosyal mesafenin önemine uzmanlar dikkat çekiyor. Bu noktada Google Haritalar kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşuyor. İnsanların güvenli bir şekilde seyahat etmesi için Google Haritalar kullanıcıları yüksek riskin olduğu salgına karşı uyaracak.

Resmi kaynaklardan toplanacağı verilerde son bir hafta içerisindeki test sonuçları esas alınacak. 100 bin kişi üzerinden alınacak ortalama ile kullanıcılara riskli bölgeler harita üzerinde gösterilecek. Google’ın bu özelliği 220 ülkede kullanıma sunması bekleniyor. Ülkelerdeki vaka durumunun değişimine göre bu verilerin sürekli olacak güncelleneceği ifade edildi.

Uygulama içerisinde oluşturulacak sekme içerisinde dünya genelinde salgının nasıl seyrettiğine dair bilgilendirme yapılacak. Bu sayede insanların gidecekleri başka bir bölge hakkında doğru bilgi sahibi olması amaçlanıyor. Önümüzdeki günlerde ilgili özelliğin iOS ve Android uygulaması için sunulması bekleniyor. Google halihazırda arama motoru aracılığı ile salgına dair güncel verileri sürekli milyonlarca kişiye aktarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum