Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Kullanıcıları Yolda Bulunan Kazaları ve Radarları Görebilecek!

Google’ın en çok kullanılan servislerinden biri olan Haritalar, önümüzdeki dönemde radar bulunan ve kaza yaşanan yerleri gösterecek.
Google Haritalar Kullanıcıları Yolda Bulunan Kazaları ve Radarları Görebilecek!

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı navigasyon uygulamalarının başında Google Haritalar geliyor. Bunun farkında olan Google ise Haritalar uygulamasını her geçen gün daha işlevsel hale getirmek için güncellemeler yayınlıyor. Son olarak Google Haritalar’ın geçtiğimiz günlerde elektrikli araçlar için uygun şarj istasyonları göstereceği açıklanmıştı.

Bilindiği üzere Haritalar uygulamasını kullanan kullanıcılar, yol durumuna dair pek çok bilgiye anlık olarak sahip olabiliyorlar. Bu bilgilerin başında ise trafik yoğunluğu geliyor. Google’ın Haritalar için test etmeye başladığı yeni bir özellik ise yine trafikte seyreden kullanıcıları ilgilendiriyor. Buna göre artık Google Haritalar’da kullanıcılar radar ve kazaları görme imkanı bulacaklar.

Radar ve Kazaları Görmek Mümkün Olacak

Radar ve Kazaları Görmek Mümkün Olacak

Google Haritalar’ı ülkemizde de çok sayıda kullanıcının kullandığı biliniyor. Ancak rakip olarak Apple, Yandex ve Waze gibi önemli şirketlerin de harita üzerine geliştirilmiş uygulamalar ile hizmet veriyor. Platformunu sürekli güncelleyen ve yeni özellikler ekleyen Google, oldukça beğeni toplayacak bir özellik ile karşımıza geliyor.

Google Haritalar’da önümüzdeki günlerde, yollarda bulunan radarları ve yaşanan kazaları görmek mümkün olacak. Google’ın kullanıma sunmaya hazırlandığı bu özelliğin diğer rakiplerinden bazılarında mevcut olduğu biliniyor.

Sürücülere Önlem Alma Seçeneği

Sürücülere Önlem Alma Seçeneği

Google Haritalar’a gelecek olan özelliğin sürücüler için son derece ve yararlı olacağı şüphesiz. Radar özelliği sayesinde yolda seyir halinde olan sürücüler hızlarını ayarlayıp ceza yeme olasılığına karşı önlem alabilecekler.

Aynu şekilde bir güzergah üzerinde herhangi bir kaza yaşanmışsa, Haritalar’da görüntülenerek sürücüler kendilerine başka bir rota belirleyebilecek. Bu da özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik sorununa büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Oldukça yarar sağlayacak olan yeni özelliklerin önümüzdeki günlerde kullanıcıya sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum