Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar’da Kaydedilenler Bölümü Daha İşlevsel Hale Geliyor

Google Haritalar, Kaydedilenler özelliğini kullananlar için daha işlevsel hale geliyor.
Google Haritalar’da Kaydedilenler Bölümü Daha İşlevsel Hale Geliyor

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google sahip olduğu ürün ve servisler ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Şirketin pek çok dijital servisi milyonlarca kişi tarafından kullanılan en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Bu uygulamalardan birisi ise Google Haritalar olmakta. Konum bulmak isteyen kişilerin ilk tercihi olan Haritalar, her geçen gün aldığı güncellemeler ile birbirinden kullanışlı özelliklere kavuşuyor.

Geçtiğimiz günlerde uygulamaya orman yangınlarını gösteren bir güncellemenin geleceği açıklanmıştı. Bilindiği üzere uygulama içerisinde kullanıma amaçlarına yönelik pek çok alan bulunuyor. Bu alanlardan birisi ise Kaydedilenler sekmesi olmakta. İnsanlar daha önce bulundukları konumları burada kaydederek tekrar kolayca ulaşma imkanı buluyor. Yazılım devi bu sekme altında yeni bölümler oluşturuyor.

Kaydedilenler Sekmesi Güncelleniyor

Kaydedilenler Sekmesi Güncelleniyor

Google ekibi Haritalar’da bulunan kaydedilenler sekmesi içerisinde bazı düzenlemeler yapmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar çok sık gittikleri mekanları bu bölümde kayıt altına alabiliyor. Burada ‘favoriler’, ‘gidilecekler’, ‘yıldızlar’ ya da özelleştirilmiş listeler olarak sınıflandırmak mümkün olmakta. Gelecek olan güncelleme favori yerlerini kaydeden kullanıcılar için yeni bir kolaylık sağlayacak.

Kullanıcılar burada mekanları yakınlık derecesine göre ya da saklama sırasına göre sıralayabilecek. Bunun için uygulamanın konum bilgisine erişiminin olması gerekiyor. Kullanıcılar bu sayede kendilerine en  yakın mesafede olan yerleri görebilecek ve önemli bir kolaylığa kavuşacaklar. Uygulamada daha önce ziyaret edilmiş olan yerler ‘Zaman Akışı’ bölümünde kaydedilecek.

Zaman Akışı üzerinden kullanıcılar gittikleri yerleri hangi araçlarla katettiklerini görme şansına sahip olacak. Google’dan yeni özelliğe dair yapılan açıklamada, “Geçmiş tatillerinizden birinde ziyaret ettiğiniz restoranı ya da birkaç hafta önce girdiğiniz şirin butiği kolayca bulabilirsiniz. Tüm bu bilgiler artık zaman, şehir, bölge veya ülkeye göre düzenleniyor.” ifadelerine yer veriliyor.

Yazılım devi bu güncellemeyi dağıtmaya başladı ve kullanıcılardan olumlu yönde geri dönüşler alıyor. Özelliğin çok fazla seyahat eden kişiler için oldukça yarar sağlayacağı belirtiliyor. Bu alanda çok fazla mekan olması halinde kalabalık bir görüntü oluşacaktır. Kullanıcılar şu an için burada mekanları haritada göremiyor. Şirketin ilerleyen günlerde bu alana yönelik yeni dokunuşlar yapması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum