Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar iPhone Kullanıcılarına Yol Durumuyla ilgili Bilgi Verecek

Google’ın popüler navigasyon servisi Haritalar, iOS kullanıcılarının bir süredir beklediği raporlama özelliğine kavuşuyor.
Google Haritalar iPhone Kullanıcılarına Yol Durumuyla ilgili Bilgi Verecek

Yazılım devi Google’ın en popüler uygulamalarından biri olan Haritalar, son yıllarda pek çok yeni özellik kazandı ve yepyeni deneyimlere sahip oldu. Trafikte seyir halinde olan ve yol tarifi almak isteyen kullanıcıların kullandığı uygulamaların başında Haritalar geliyor. Son dönemde Haritalar uygulamasına sürücülere yol durumuna yönelik gerçek zamanlı bilgiler sunulmaya başladı. Google bu özelliği bir süredir Android kullanıcılarına dağıtmakla meşgul. Özelliği bir süredir iOS kullanıcıları da bekliyordu.

Yazılım devi iPhone kullanıcılarının beklediği özelliği getirmek adına harekete geçti. Milyonlarca iPhone kullanıcısı kazalar, kapanan yollar ve trafiğin kilitlenmesi gibi durumlardan anlık olarak haberdar olacak. Bununla beraber radar bilgilendirmesi de yine iOS uygulamasına gelecek yenilikler arasında yer alıyor. Özelliğinin aktifleştirilmesi için navigasyon bölümündeki ilgili butona dokunmak yeterli olacak.

Haritalar Olayları Rapor Edecek

Haritalar Olayları Rapor Edecek

Trafikte seyir halinde olan kişiler için yol durumu büyük önem arz ediyor. Google Haritalar daha önce Android kullanıcılarına dağıtmaya başladığı raporlama özelliklerini iOS için getiriyor. Google’ın özelliği bazı iPhone kullanıcıları için sunduğu belirtiliyor.

Speed Camera ile bütünleşen uygulama hız sınırını aşan bir kullanıcıyı başka kişilere bildirecek. Yine yol çalışması ya da trafikte herhangi bir şeridin kapanması yine navigasyon aracılığı ile kullanıcılara bildirilecek. Özellikle büyük şehir trafiği için bu araçların büyük yarar sağlayacağını söyleyebiliriz.

Benzer özellik popüler harita uygulamaz Waze kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Pek çok farklı işlevin bir arada olduğu yeni raporlama sisteminin iPhone kullanıcılarına ulaşması için bir süre daha beklemek gerekiyor. Google’ın Ekim ayının sonuna doğru yayınlayacağı güncelleme ile yeni araçlarını dağıtması bekleniyor.

Google Haritalar Waze’e Benziyor

Google Haritalar Waze’e Benziyor

GPS destekli popüler navigasyon uygulamaları arasında yer alan Waze, 2013 yılında Google tarafından satın alınmıştı. Yazılım devi Haritalar uygulamasına Waze’de yer alan kullanışlı özellikleri kazandırmaya başladı. Waze kullanıcılarının ilgisini çeken başlıca araçlar arasında yol durumunun gerçek zamanlı olarak kullanıcılara bildirilmesi oluyor.

Google Haritalar’a gelen yeni özellikler ile Waze benzeri bir hale büründüğünü söyleyebiliriz. Şirketin popüler servislerinden Google Haritalar’ın alacağı güncellemeler ile kullanıcı dostu olmaya devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum