Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar ile iPhone Kullanıcıları Park Ettikleri Aracın Konumunu Görebilecek

Google Haritalar’dan iPhone kullanıcılarına son derece yararlı bir özellik geliyor.
Google Haritalar ile iPhone Kullanıcıları Park Ettikleri Aracın Konumunu Görebilecek

Yazılım devi Google çok sayıda ürün ve servis ile dünyanın en büyük hizmet sağlayıcılarından biri konumunda. Şirket her ne kadar arama motoru ve Android işletim sistemi ile adından söz ettirse de son yıllarda bazı hizmetlerine olan ilgide büyük bir artış söz konusu. Özellikle akıllı telefon kullanımının artması ile beraber navigasyon uygulamalarına olan talep arttı. Bu uygulamalar arasında ise kullanım oranı olarak Google Haritalar’ın başı çektiğini söyleyebiliriz. Haritalar uygulaması daha iyi bir deneyim sunmak adına pek çok eni özellik ile donatılıyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde alacağı güncelleme ile kullanıcıları aydınlık yollara yönlendirecek olan Haritalar, yine kullanıcı dostu bir özelliğe kavuşuyor. Gelecek olan özellik iPhone kullanıcılarını ilgilendiriyor. Bilindiği üzere özellikle büyük şehirlerin trafiğinde park sorunları sıkça yaşanıyor. Pek çok kişi ise aracını park ettiği yeri bulamama durumu ile karşılaşabiliyor ya da unutabiliyor. Haritalar uygulamasına gelecek özellik bu duruma çözüm olacak.

Haritalar’a Araçlar için Önemli Özellik

Haritalar’a Araçlar için Önemli Özellik

Google Haritalar iOS kullanıcıların araçlarını park etmesinin önüne geçecek. Büyük otoparklarda ve çok sayıda aracın park halinde bulunduğu bölgelerde insanlar araçlarını bulmakta sıkıntı yaşayabiliyor. Gelen güncelleme ile iPhone kullanıcıları park halindeki araçlarını navigasyon aracılığı ile kolayca bulabilecek. Özelliğin kullanılması için araçta Bluetooth ya da CarPlay desteğinin olması gerekiyor.

iPhone kullanıcılarının bu özellikten yararlanmak için cihazlarını iOS 13 sürümüne ve Haritalar uygulamasının son sürümüne güncellemesi gerekiyor. Bu özellik önümüzdeki günlerde Android cihazlara da gelir mi merak ediliyor. Araçların park yerinin bulunması için Android Auto yazılımına ilgili özelliğin gelmesi gerekiyor

Google’dan Star Wars Jesti

Google’dan Star Wars Jesti

Diğer yandan Google Haritalar’a gelen bir yenilik ise son dönemin popüler filmi Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi ile ilgili oldu. Web sürüm üzerinden Haritalar’a giriş yapan kullanıcılar için gezegenler arası geçişte hiper uzay animasyonu ile karşılaşıyor. Özelliği kullanmak için uygulamada olabildiğince uzaklaşmak gerekiyor.

New animation when switching between Planets in Google Maps: from r/google

Daha sonrasında ise gezegenlerin olduğu bir menü karşımıza çıkıyor. Burada görünen menüdeki gezegenlerden birisine tıklandğında Star Wars animasyonu beliriyor. Google’ı Star Wars hayranları için hazırladığı bu animasyonu görmek için Haritalar’ı uydu görünümünde açmak gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum