Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Elektrikli Araçlar için Uygun Şarj İstasyonlarını Gösterecek

Son yıllarda Elektrikli araçların sayısının hızla artması ile beraber şarj istasyonu bulmak daha önemli bir hal almaya başladı. Google Haritalar, yeni güncellemesi ile bu istasyonları anlık olarak gösterecek.
Google Haritalar Elektrikli Araçlar için Uygun Şarj İstasyonlarını Gösterecek

Navigasyon uygulaması denince akla ilk olarak hiç kuşkusuz Google Haritalar geliyor. Geçen zaman içerisinde kendisini sürekli yenileyen uygulama, çağın gelişimine sürekli ayak uyduruyor. Google, son olarak Haritalar uygulamasına kullanıcıları için hayatı kolaylaştıracak yeni bir özellik kazandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların işlerini ve grup etkinliklerini planlamasına olanak sağlayan bir güncelleme yayınlayan Google, şimdi ise elektrikli araç sahiplerini sevindirecek bir yeniliğe imza atıyor. Bilindiği üzere son dönemde Elektrikli araçların kullanım oranının hızla arttığına tanık oluyoruz. Haliyle elektrikli araç sahiplerinin şarj istasyonu gereksiniminde de büyük artış söz konusu. Google, Haritalar’a getirdiği yeni özellik ile kullanıcıların mevcut şarj istasyonlarını görmesini sağlayacak.

Haritalar Uygulaması Şarj İstasyonlarını Göstermeye Başlıyor

Haritalar Uygulaması Şarj İstasyonlarını Göstermeye Başlıyor

Bilindiği üzere Elektrikli araç sahipleri için şarj istasyonlarının nerede olduğu büyük önem teşkil ediyor. Özellikle ülkemizde aracını şarj etmek isteyen kullanıcıların, şarj istasyonlarının nerede olduğunu bilmesi gerekiyor. Ancak Google Haritalar, bundan böyle şarj istasyonlarının nerede bulunduğunu kullanıcılara göstermeye başlıyor.

Kullanıcılar uygulama içerisinde ‘ev charging’ ‘ev charging stations’ ya da ‘şarj istasyonu’ aramaları ile en yakın istasyonun nerede olduğunu görebilecekler. Uygulama ayrıca şarj istasyonları ile ilgili kullanıcı yorumlarına, sunulan portlara, şarj hızına kadar ihtiyaç duyulan tüm teknik özellikleri de bilgi dahilinde verecek. Dolayısı ile kullanıcıların kendilerine en uygun şarj istasyonunu bulmaları kolaylaşmış oluyor.

İstasyonlara İşletmelerin Bilgi Eklemesi Mümkün

İstasyonlara İşletmelerin Bilgi Eklemesi Mümkün

Google Haritalar’ın sisteminde yer alan istasyonlarda çok fazla mevcut değil. Özellikle Türkiye’deki istasyonlar için bu durum söz konusu. Sistemde şu an için sadece Tesla ve Chargepoint işletmelerinin şarj istasyonları görülüyor. İşletmeler Haritalar sisteminde yer alan istasyonları için düzenlemeler yapıp bilgi ekleyebiliyorlar.

Özellikle ülkemizdeki şarj istasyonlarında daha fazla bilgilendirmeye yer verilmesi gerekiyor. Ancak uygulamanın yeni başladığını düşünecek olursak en azından istasyonların nerelerde olduğunu görmek şu an için memnun edici diyebiliriz. Bugün itibari ile iOS ve Android kullanıcılarına sunulan uygulama ile arama yaparak en yakın şarj istasyonlarını görüntülemek mümkün hale geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum