Yatırım yapmaya başla!

Google, Haritalar ve Dijital Denge Uygulamalarına Yeni Özellikler Getiriyor

Teknoloji devi Google, Haritalar ve dijital denge uygulamaları için yeni özellikler geliştiriyor.
Google, Haritalar ve Dijital Denge Uygulamalarına Yeni Özellikler Getiriyor

Dünyanın en büyük teknoloji ve yazılım şirketlerinden Google, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan çok sayıda ürün ve servisin geliştiştiricisi konumunda. Android sürümlerini de geliştiren şirket bu yolla akıllı telefon kullanıcılarına çok büyük bir erişim alanı sağlıyor. Google’da son dönemde en çok kullanılan uygulamalardan birisi Haritalar olmakta. Seyir halinde insanlar başka bir bölgeye gittiklerinde Haritalar sayesinde kolayca ulaşmak istedikleri bölgeyi bulabiliyor.

Google ise Haritalar uygulamasını yeni özellikler ile güncelleyerek bu deneyimi bir üst seviyeye taşımayı sürdürüyor. Son dönemde mobil uygulamalarda karanlık temanın yaygınlaştığına tanık oluyoruz. Keza Android 10 ve iOS 13 işletim sistemlerinin bu desteği kazanması ile beraber uygulama geliştiriciler harekete geçmiş durumda. Bu özellik son olarak Haritalar uygulaması için geliyor. Android 11 için Haritalar’a karanlık mod desteğinin geldiği açıklandı.

Haritalar için Karanlık Mod Geldi

Haritalar için Karanlık Mod Geldi

Karanlık mod desteği kullanıcılar için daha az yorucu bir göz deneyimi sunuyor. Ayrıca OLED ekranlı telefonlarda düşük güç tüketimine yardımcı oluyor. Android 11 için Haritalar uygulamasına karanlık mod özelliğinin yayınlandığı açıklandı. Özelliğin sınırlı bir kullanıcı grubu üzerinde erişilebilir olduğu belirtiliyor. Bu özellik kullanıcılar tarafından manuel olarak ya da sistem temasına göre otomatik ayarlanabiliyor.

Ayrıca kullanıcıların bulundukları konuma göre uygulama modunu kendisi ayarlama özelliğine sahip. Haritalar için karanlık mod desteğinin ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor. İlk etapta Android 11 güncellemesini alacak telefonların bu özellikten yararlanacağı tahmin ediliyor. İlerleyen günlerde ise Android 10 sürümü için Haritalar’ın karanlık mod desteğine kavuşması bekleniyor.

Dijital Denge Uygulamasına Dikkat Çeken Özellik

Dijital Denge Uygulamasına Dikkat Çeken Özellik

Google’ın kullanıcılar için sunduğu bir diğer hizmet ise Dijital Denge uygulaması. Araç kullanıcıların akıllı telefon kullanımını azaltmalarına yardımcı olmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda Google tarafından geliştirilmişti. Ayarlar bölümünden ulaşılan özellik ile kullanıcılar uygulamalar içerisinde harcadıkları toplam süreyi görebiliyor. Buradan uygulamalar kısıtlanabilir ya da farklı düzenlemeler yapılabilir.

Şirket bu uygulamaya ilginç bir özellik eklemeye hazırlanıyor. ‘Dikkatli duvar kağıdı’ özelliği ile telefonda çok fazla vakit geçiren kullanıcıların dikkati çekilecek. Bu özelliğin esinlenidiği uygulama ise Unlock Clock adlı bir araç olmakta. Uygulama kullanıcılara ana ekranda büyük bir sayaç çıkaracak ve telefonun ekran kilidi her açıldığında sayaç artacak.

Google’ın Dijital Denge uygulaması ise böyle bir sayaç göstermek yerine ekranda bulutlar gösterecek. Telefonun ekranı her açıldığında bulutların sayısının arttığını görebilirsiniz. Bu özellik kullanıcıların seçimine bağlı olarak çalışacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum