Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Kullanıcılara COVID-19 Verilerini Gösterecek

Google’ın popüler servisi Haritalar, kullanıcılara COVID-19 odaklı bir özellik sunmaya hazırlanıyor.
Google Haritalar Kullanıcılara COVID-19 Verilerini Gösterecek

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi Google, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından uygulamaların geliştiricisi konumunda. Bu uygulamalar arasında son yıllarda Haritalar öne çıkıyor. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber harita ve navigasyon servislerine ilgi hızla artmaya başladı.

Google, Haritalar uygulamasında daha iyi hizmet sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Haritalar uygulamasındaki kaydedilenler bölümünü daha işlevsel hale getireceğini duyurmuştu. Bilindiği üzere bir süredir tüm dünya COVID-19 pandemisine karşı mücadele ediyor. Virüsün yayılmasının önlenmesi için sosyal mesafe kurallarına tam anlamıyla uyum sağlanması gerekiyor.

Burada navigasyon ve harita uygulamalarına büyük iş düşüyor. Google daha önce Haritalar uygulamasında kullanıcıları COVID-19’a karşı uyarılarda bulunacağını açıkladı. Yazılım devi bu yönde sunduğu hizmeti iyileştirecek bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Haritalar için COVID-19 Özelliği

Haritalar için COVID-19 Özelliği

Son dönemde COVID-19 vakaları dünya genelindeki normalleşme eğilimi ile beraber yükseliş trendine girmiş durumda. Dijital uygulamalar geliştirdikleri özellikler ile kullanıcılara yönelik daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ile bilinen tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, Google Haritalar’a gelecek yeni özelliği ortaya çıkardı.

Wong’un ortaya çıkardığı görüntülere göre Haritalar’a ABD’deki eyaletlerde ve diğer ülkelerdeki güncel COVID-19 verilerini gösterecek bir özellik geliyor. Bu sayede kullanıcılar o bölgedeki verilerin artıp artmadığını görebilecek. Google bu verileri Wikipedia, The New York Times, Johns Hopkins Üniversitesi ve Brihanmumbai Municipal Corporation gibi resmi kaynaklardan alacağını belirtiyor.

Henüz bu özelliğin ABD genelinde mi yoksa tüm dünyada mı kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Güncellemenin önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ancak şirket halihazırda COVID-19’a karşı olan mücadelesinde önemli bir adım daha atmış olacak. Google hem arama motoru servisinde hem de video platformu YouTube’da kullanıcılara koronavirüse karşı doğru bilgileri aktarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum