Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Cihazda Ayarlanmış Olandan Farklı Dil Seçenekleri ile Kullanılabilecek

Google Haritalar’ın Android sürümünde cihazda olandan farklı dil seçenekleri kullanılabilecek.
Google Haritalar Cihazda Ayarlanmış Olandan Farklı Dil Seçenekleri ile Kullanılabilecek

Teknoloji ve yazılım devi kullanıcıların beğenisine sunduğu çok sayıda ürün ve servise sahip. Bu servisler sürekli yenileniyor ve daha iyi bir deneyim sunulması amaçlanıyor. Son yıllarda Google’ın en çok kullanılan servislerinden biri ise Haritalar olmakta.

Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber uygulama navigasyon ihtiyacını görmeye başladı. Geçtiğimiz dönemde sokak görünümü bölümüne kullanıcıların çektikleri fotoğrafları ekleyebilecekleri bir özelliğin duyurusu yapılmıştı. Bilindiği üzere dijital uygulamalar dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve ülkelere özel dil seçeneklerine sahip oluyor.

Bu durum Google Haritalarda da yer alıyor. Ancak şirket dil seçimini daha opsiyonel hale getirecek bir adım atıyor. Android sürümünde kullanıcılar cihaz dilinden farklı olarak kendi istedikleri dil seçeneğini Haritalar servisinde belirleme imkanına sahip olacak.

Haritalar’a Dil Seçimi Kolaylığı Geliyor

Haritalar’a Dil Seçimi Kolaylığı Geliyor

Google Haritalar uygulamasını farklı dil seçenekleri ile kullanmak mümkün. Ancak bunun için işletim sisteminin ayarlarından tüm dilin değiştirilmesi gerekiyor. Haritalar özelinde bir değişiklik yapmak mümkün olmamakta. Yani Android ayarlarında yapılan dil seçimi bunu seçimi sistem genelinde uyguluyor. Google Haritalar artık uygulama içi menüler, kontroller ve diğer ayarlar için telefonunuzun geri kalanından farklı olabilecek bir dil ayarlanmasına imkan verecek.

Google bu özellikle ilgili açıklamasında, “Yaptığımız değişiklik herkesin yerleri aramasına, yol tarifi ve navigasyon almasına ve Harita ile tercih ettikleri yerel dilde etkileşimde bulunmasına olanak tanıyacak” ifadelerine yer veriyor. Haritalar uygulaması kullanıcılar için 79 farklı dili destekliyor. Kullanıcıların dil seçimi yapması ile beraber uygulama arka planda o lisanı indirecek. Dilin aktif olması için uygulamanın yeniden başlatılması gerekecek.

Yeniden başlattıktan sonra, alt çubuktan aramaya ve ayarlara kadar her şey değişir. Harita katmanı resim yazılarının güncellendiğini görür, ancak yer adları çoğunlukla aynı kalıyor. Yeni Google Haritalar dil ayarı, uygulamanın son sürümleri için sunucu tarafı güncellemesiyle kullanıma sunuluyor. Şirket bir süredir bu özelliği Hindistan’da test ediyordu. Artık bu özellik tüm kullanıcılara sunulacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum