Yatırım yapmaya başla!

Google Haritalar Artırılmış Gerçeklik Desteği ile Hata İhtimalini Ortadan Kaldıracak

Google’ın popüler servisi Haritalar, kullanıcıların hata yapmasının önüne geçecek yeni bir özellik geliştiriyor.
Google Haritalar Artırılmış Gerçeklik Desteği ile Hata İhtimalini Ortadan Kaldıracak

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi Google, bünyesinde bulunan uygulama ve servisler ile dünya genelinde milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu uygulamalardan en çok kullanılanlardan birisi ise Haritalar olmakta. Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber harita servisleri çok daha popüler hale geldi.

İnsanlar gitmek istedikleri bir noktaya harita üzerinden belirleyerek kolayca ulaşabiliyor. Google bu servisini sürekli güncellemeye devam ediyor. Uygulamaya geçtiğimiz günlerde yollarda bulunan trafik ışıklarını gösterecek bir özellik geleceği öğrenilmişti.

Bir adres bulmak isteyenler için Haritalar uygulamasında çeşitli görüntüleme seçenekleri yer alıyor. Örneğin sokak görünümü sayesinde kullanıcılar o bölgeyi olduğu gibi görebiliyor. Bu da gidilen rotadaki hata oranının azalmasını sağlıyor. Google bu hata oranını azaltacak yeni bir özellik daha sunmaya hazırlanıyor. ‘Live View’ adı verilen özellik, artırılmış gerçeklik desteği olan telefonlarda hassas konumları bulmakta önemli rol oynayacak.

Haritalar için AR Tabanlı Yeni Özellik

Haritalar için AR Tabanlı Yeni Özellik

Google Haritalar uygulaması milyonlarca kişinin konum bulmasına olanak sağlıyor. Uygulama belirli zaman aralıklarıyla da olsa GPS hatalarının yaşanmasına neden olabiliyor. Google bu hataları en aza indirmek adına yeni bir özellik geliştirdi. ‘Like View’ adı verilen özellik ile kullanıcılar telefonlarının kamerasından yararlanacak ve çok daha kolay bir şekilde konumlarını bulabilecek.

Artırılmış gerçeklik desteği ile çalışan bu özellik konum bulmada nokta atış imkanı tanıyor. Ancak bu özelliğin kullanılması için telefonlarda ARCore özelliğinin olması gerekiyor. Live View özelliği ayrıca konum paylaşımı sırasında ya da park edilen bir aracın yerini unutmamak amacıyla kullanılabilecek.

Belirli zaman aralıklarıyla yaşanan GPS hataları bu yolla çözüme kavuşmuş olacak. Google’ın sürekli yeni özellikler geliştirerek Haritalar uygulamasını kullanıcı dostu hale getirdiği görülüyor. Şu an için test aşamasında olan Like View özelliğinin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum