Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google E-Posta Servisi Gmail’e Karanlık Tema Ekliyor

Google, popüler mail servisi Gmail’e karanlık tema eklemeye hazırlanıyor.
Google E-Posta Servisi Gmail’e Karanlık Tema Ekliyor
Yorum

Günümüzde başta sosyal medya uygulamaları olmak üzere pek çok platformda karanlık temanın kullanıldığına tanık oluyoruz. Siyah ağırlıklı renklerin kullanıldığı karanlık tema, mobil cihazların pil tüketimini olumlu yönde etkiliyor. Bununla beraber kullanıcıların gözünü daha az yoran bu temanın kullanım alanı her geçen gün daha da yaygınlaşmaya devam ediyor.

Karanlık mod özelliğine sahip uygulamalar kervanına son olarak mail servisi Gmail de katılıyor. Bilindiği üzere Gmail dünya genelinde en çok kullanılan e-posta uygulamalarının başında geliyor. Google bugün itibariyle mevcut uygulamalarının büyük bölümünde karanlık tema imkanı sağlıyor. Bu zamana kadar Gmail’e gelmeyen temada geri sayım başladı.

Gmail’e Beklenen Özellik Geliyor

Gmail’e Beklenen Özellik Geliyor

Gmail servisi dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip ve yeni bir temaya dair uzun zamandır bekleyiş sürüyordu. Google daha önce Gmail’in ayarlar menüsü için karanlık tema geliştirmişti. Ancak bunu uygulamanın tamamına yaymamıştı. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre kısa zaman içerisinde uygulamanın tamamında karanlık tema desteğinin olması bekleniyor.

Sunulacak olan tema beklendiği üzere kullanıcının tercihine bırakılacak. Kullanıcılar isterlerse beyaz renklerin ağırlıkta olduğu mevcut temayı kullanmaya devam edecekler. Çalışmaların henüz başlangıç aşamasında olduğu belirtilirken, bazı Android kullanıcıları üzerinde yeni temanın test edildiği belirtiliyor.

Android Q ile Beraber Sunulabilir

Android Q ile Beraber Sunulabilir

Android Q ile Beraber Sunulabilir

Bilindiği üzere Google yeni işletim sistemi Android Q yakın zamanda akıllı telefonlarda yerini alacak. Geçtiğimiz aylarda Google’ın Android Q için karanlık mod özelliği geliştirdiği açıklanmıştı. Yeni işletim sisteminde geri sayım sürerken Gmail’e gelecek olan karanlık mod özelliğinin Android Q ile beraber sunulması yüksek ihtimal dahilinde. Google’ın yeni Android sürümünün Ağustos ayı itibariyle son kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Gmail’e gelecek yeni temanın Android için sunulacağı kesin ancak iOS için kesin bir açıklama yapılmış değil. Google’ın iOS için de yeni temayı yayınlaması yüksek ihtimal dahilinde.

Google’ın başta Android olmak üzere tüm uygulamalarını aynı temaya büründürmek istediği görülüyor. Halihazırda karanlık mod özelliği çok sayıda platform ve uygulama tarafından kullanılıyor. Öyle görünüyor ki önümüzdeki süreçte tüm geliştiriciler bu modaya ayak uyduracak ve uygulamalarında karanlık temaya yer verecekler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu