Yatırım yapmaya başla!

Gmail’in iOS Uygulamasına Gelen Güncelleme ile Mail Hesapları Birleşiyor

Google, Gmail uygulamasına iOS kullanıcıları için uzun süredir beklenen bir özelliği kazandırdı.
Gmail’in iOS Uygulamasına Gelen Güncelleme ile Mail Hesapları Birleşiyor

Yazılım devi Google, mail uygulaması olan Gmail’in kullanım deneyimin üst seviyeye çıkaracak yeni özellikler yayınlamaya devam ediyor. Son dönemde tarayıcı ve mail tarafında şirket yeniliklere hız vermiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Chrome 70’i kullanıma sunan Google, Gmail’in iOS sürümü için uzun zamandır beklenen bir özelliği yayınladı.

Mail uygulamasına bilindiği üzere birden fazla hesabı eklemek mümkün. Ancak kullanıcılar farklı hesaplara gelen mailler için hesaplar arasında geçiş yapmaları gerekiyor. Google bu durumu iOS kullanıcıları için daha kolay bir hale getirdi. Daha önce Android için yayınlanan özelliğin yayınlanması iOS sürümü için epeydir bekleniyordu.

Gelen Kutuları Birleşiyor

Gelen Kutuları Birleşiyor

Google’ın iOS kullanıcılarına sunduğu yeni özellik ile gelen kutuları birleşiyor. Farklı hesaplara gelen mailler için hesap değiştirmek gerekmeyecek. Bunun yerine hesap menüsünde ‘All Inboxes’ seçeneğini seçtiğiniz halde, tüm hesaplara gelen mailleri tek bir gelen kutusunda görüntülemek mümkün olacak.

Yeni özelliğin kullanıcılara önemli zaman tasarrufu yaratacağı belirtiliyor. Henüz tüm kullanıcılara yayılmayan özelliğin önümüzdeki 15 günlük süre zarfında tamamen dağıtılması bekleniyor. Bu özellik daha önce Android kullanıcılarına sunulmuştu.

Gmail’in Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Gmail’in Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Yazılım devi Google ayrıca mail servisi Gmail’in son ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. Şirket yaptığı açıklama ile Gmail’de bulunan aktif kullanıcı sayısının 1.5 milyarı geçtiğini duyurdu. 2004 yılında faaliyete başlayan Gmail, 8 yıl içerisinde 500 milyon barajını geçti. Sonraki 4 yıllık süre içerisinde 500 milyon kullanıcı daha kazanan şirket, son 2.5 yıllık sürede bir 500 milyon kullanıcı daha kazandı.

Gmail’in Google’ın arama motorundan sonra en çok kullanılan ikinci servisi olduğu belirtiliyor. Şirket mail uygulamasının arayüzünü 2018 yılının ikinci çeyreğinde yenilemişti. Ücretsiz olarak sunulan Gmail’in yanı sıra işletmelere özel G Suite hizmeti Google’a önemli bir gelir sağlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum