Yatırım yapmaya başla!

Google Ücretsiz İnternet Hizmetini Filipinler’e Götürüyor

Teknoloji devi Google, dikkat çeken projelerinden biri olan ücretsiz internet hizmetini son olarak Filipinler’e götürmeye hazırlanıyor.
Google Ücretsiz İnternet Hizmetini Filipinler’e Götürüyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Google, sektörün pek çok farklı alanında önemli projeler geliştirmeye özen gösteriyor. Şirket dünyanın dört bir yanına götürdüğü teknolojilerini götürmeye devam ediyor. Şirketin projeleri arasında küresel internet hizmeti de büyük önem arz ediyor.

Bu alanda büyük planlar yapan yazılım devi, bir süre önce bazı ülkelerde ücretsiz internet hizmetini kullanıma sunmuştu. Daha önce Hindistan, Meksika ve Tayland gibi pek çok ülkede Google Station projesi kapsamında ücretsiz internet hizmeti sunan Google, bu hizmetini Filipinler’e götümeye hazırlanıyor.

Google Station Filipinler’e Gidiyor

Google Station Filipinler’e Gidiyor

Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber pek çok dev şirket, küresel internet ağını kurmak adına önemli yatırımlar yapmaya başladı. Bu alanda dikkat çeken yatırımlar yapan şirketlerden birisi ise Google olmakta. Şirket dünyanın pek çok bölgesinde ücretsiz internet hizmeti veriyor ve bu ülkelerde farklı lokasyonlarda Wi-Fi erişim noktası kuruyor.

Şirket geçtiğimiz süreçte Hindistan, Tayland ve Meksika gibi ülkelerde hayata geçirdiği Google Station projesini son olarak Filipinler’de hayata geçirdiğini duyurdu. Proje kapsamında ülke genelinde 50 farklı bölgede ücretsiz Wi-Fi noktası kurulacak ve vatandaşlara internet erişimi sağlanacak. Ancak Google bu hizmeti verirken belirli bir süre kısıtlaması koyduğunu belirtiyor.

Gelen bilgilere göre kullanıcılar ücretsiz Wi-Fi noktalarına sadece 30 dakika süreyle bağlanabilecek. Bu süre sonrasında ise kullanıcıların yeniden giriş yapması istenecek. Bu sayede ülke genelinde sunulan internetin aşırı yoğunluğa karşı yavaşlamasının önüne geçilmiş olacak. Google projeyi Şubat ayının sonuna doğru Filipinler genelinde aktif hale getirmeyi planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum