Yatırım yapmaya başla!

Google ve Facebook Eylül’de Rakiplerini Geride Bırakan Yayıncılar Oldu

Yapılan pazar araştırması geçtiğimiz Eylül ayında en popüler mobil yayıncıları ortaya koydu.
Google ve Facebook Eylül’de Rakiplerini Geride Bırakan Yayıncılar Oldu

Akıllı telefonlar artık insanların başlıca iletişim araçları haline geldi. Milyonlarca insan ihtiyaçları ve zevkleri doğrultusunda pek çok mobil uygulamaları cihazlarına indiriyor. Bu da geliştiriciler arasında rekabetin artmasına neden oluyor. Yapılan araştırmalar geçmişten bu yana mobil uygulamalara olan ilginin her geçen gün daha da arttığını gösteriyor. Uzmanların çalışmasına göre son beş yıl içerisinde insanların akıllı telefonlarda geçirdiği süre yüzde 50 oranında artış gösterdi.

Son olarak geride bıraktığımız Eylül ayına dair mobil uygulama verileri kamuoyu ile paylaşıldı. Özellikle sosyal medya kullanımındaki artış dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği yayıncıların başında Google ve Facebook’un geldiği görülüyor. Listede mobil oyunların indirme istatistikleri yer almıyor.

Popüler Mobil Yayıncılar Belli Oldu

Popüler Mobil Yayıncılar Belli Oldu

Sensor Tower tarafından yapılan Eylül ayına dair araştırma, en popüler uygulama yayıncılarını ortaya koydu. Buna göre listede Google ve Facebook başı çekiyor. Her iki şirketin de bünyesinde çok sayıda uygulama bulunuyor. Google bünyesinde YouTube, Chrome, Haritalar, Gmail, Drive gibi çok sayıda uygulama yer alıyor.

Facebook tarafında ise Instagram, WhatsApp, Instagram’ın indirme verileri bu rakamlara yansıyor. Bu şirketleri sırasıyla Voodoo, AppLovin, Bytedance, Microsoft, InnerSloth, Outfit7, Crazy Labs, InShot yayıncılar takip ediyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Amazon, Apple Müzik, Gmail, Google Haritalar, Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Netflix, Snapchat ve YouTube platformları aylık aktif kullanıcı sayısı ile öne çıkmıştı.

Rapora göre Google bünyesindeki uygulamalar toplamda 294.3 milyon kişi tarafından indirildi. Google bu sayı ile geçtiğimiz yılın Eylül ayına göre yüzde 20 oranında yükselişe imza attı. Facebook tarafında bu rakam 204.9 milyon olarak kaydedildi. 2020 yılının ilk aylarından itibaren COVID-19 pandemisinin etkisini göstermesi akıllı telefon kullanımını ve mobil uygulamaların indirme sayısını olumlu yönde etkiledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum