Yatırım yapmaya başla!

Google Earth’e Gelen Yeni Özellik ile Mesafe ve Alan Ölçümü Yapılacak

Google tarafından uydu görüntüleri ile sağlanan harita servisine gelen yeni özellik mesafe ve alan ölçümü yapılmasına olanak sağlayacak.
Google Earth’e Gelen Yeni Özellik ile Mesafe ve Alan Ölçümü Yapılacak

Google’ın uydu görüntülerini alarak dünyanın her bir köşesini ayrıntılı olarak gösterdiği Google Earth servisi, uzun yıllardır pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Her ne kadar son dönemde yine Google tarafından geliştirilen Haritalar uygulaması, Earth’un önüne geçmiş gibi görünse de uydu görüntüleri ile çalışma yapanlar tarafından tercih edilebiliyor.

Google Earth’e gelen yeni bir özellik ile Haritalar’ı kullanan pek çok kişinin de dikkatini bu uygulamaya yönlendirebilir. Eğer bir bölge üzerinde detaylı araştırma ve ayrıntılı bilgiye sahip olmak istiyorsanız Earth’un yeni güncellemesi tam sizin için diyebiliriz. Uydu görüntüleri ile çalışan kişilere gelen yeni özellik sayesinde bir yere ait mesafe ve alan hesaplaması yapılabilecek.

Uzaklık Tespiti ve Alan Büyüklüğü Hesaplanabilecek

Uydu görüntüleri üzerinde çalışmalar gerçekleştiren pek çok insan, bir yer ile başka bir nokta arasındaki mesafenin ne kadar olduğunu öğrenmek isterler. Ya da herhangi bir bölgeyi satın almak isteyen bir kişi, bu alanın büyüklüğü hakkında bilgi edinmek isteyebilir.

Google Earth’e gelen yeni güncelleme ile harita üzerinde seçtiğiniz iki nokta arasındaki uzaklığı öğrenme imkanı bulacaksınız. Aynı zamanda harita üzerinde işaretlediğiniz herhangi bir alanın büyüklüğü hakkında da bilgi edinme şansı bulacaksınız.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Android’e getirdiği yeni Mesaure özelliği ile cisimlerin uzunluğu ölçülebilir hale gelmişti. Şirket bu özellikten esinlenmiş olacak ki tüm dünyada benzer işlevin kullanılmasını mümkün kılıyor. Google Earth’e gelen yeni güncelleme web tarayıcısı ve Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Önümüzdeki günlerde güncellemenin iOS için de yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum