Yatırım yapmaya başla!

Google Duo Video Konferanslarda Kişi Sayısı Limitini Artırıyor

Google’ın görüntülü iletişim servisi Duo’da kişi sayısı limiti artıyor.
Google Duo Video Konferanslarda Kişi Sayısı Limitini Artırıyor

Corona virüsünün dünya genelinde hızla yayıldığı şu günlerde video konferans uygulamaları insanlardan büyük ilgi görmeye başladı. Uygulanan kısıtlamalar ve yapılan uyarılar sonrası milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Şirket çalışanları ise ofisleri yerine evlerinden çalışmaya başladı. Bu gelişmeler sonrası öne çıkan video uygulamalar arasında Zoom başı çekiyor.

Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından kullanılan Zoom, bir yandan da çeşitli güvenlik ihlali haberleri ile gündeme geliyor. Zoom’un kısa sürede popüler olması teknoloji ve sosyal medya şirketlerinin de dikkatini çekmiş durumda. Kısa zaman önce WhatsApp grup içi görüntülü görüşmelerde 4 olan kişi limitini 8’e çıkardı.

Diğer yandan Facebook 50 kişiye kadar video konferans imkanı tanıyan Messenger Rooms uygulamasını duyurdu. Arama motoru devi Google’ın da görüntülü iletişim sunan dijital servisleri bulunuyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Meet’i bir süreliğine de olsa ücretsiz sunmaya başladı. Son olarak görüntülü servis platformu Google Duo, video konferans için kişi limitini artırıyor.

Google Zoom’a Rakip Oluyor

Google Zoom’a Rakip Oluyor

Google Duo’da 12 kişiye kadar video konferans işlemi gerçekleştirmek mümkün oluyor. Son dönemde benzer uygulamalara olan ilginin artması ile beraber Google bu sayıyı yükseltmeye hazırlanıyor. Yapılacak değişiklik ile platformda artık 32 kişiye kadar video konferans düzenlenebilecek. Google’ın bu servisi iOS, Android ve tablet kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Gelecek bir diğer yenilik ise masaüstü kullanıcılarını ilgilendiriyor. Google Chrome üzerinden Duo servisinden yararlanılabilecek. Yazılım devi Duo için başka yenilikler de hazırlıyor. Bunlardan birisi Aile görüşmesi adı verilen bir mod ile kullanıcıların görüşmelerde filtreler kullanabilmesi olacak. Instagram ve Snapchat’ti anımsatan bu filtreler ile aile bireyleri arasında eğlenceli bir sohbetin sunulması hedefleniyor.

Video konferansa katılmak isteyenlerin Google hesabı olması gerekiyor. Şirket yaklaşmakta olan anneler gününü düşünerek aile modunu aktif hale getirdi. Video servisinin Chrome’da kullanılabilir hale gelmesinin ise önümüzdeki haftaları bulması bekleniyor. Yazılım devi tarafından paylaşılan videoda Google Duo’da bulunan özelliklere detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Şirket ayrıca Google Duo’nun yönetim kademesinde de bir görev değişikliği yaptığını duyurdu. GSuite’ten sorumlu genel müdür yardımcısı ve genel yönetici Javier Soltero, Duo’nun başına getirildi. Soltero Duo’nun yanında Meet servisinin de başındaki yönetici olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum