Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Duo Kullanıcıların Görüntülü ve Sesli Mesajları Daha Kolay Anlamalarını Sağlayacak

Google’ın sesli ve görüntülü sohbet uygulaması Duo’ya kullanıcı dostu bir özellik geliyor.
Google Duo Kullanıcıların Görüntülü ve Sesli Mesajları Daha Kolay Anlamalarını Sağlayacak

ABD’li teknoloji ve yazılım şirket Google, sahip olduğu ürün ve servisler ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Arama motoru devi olan şirket, Android başta olmak üzere çeşitli uygulamalar aracılığı ile özellikle akıllı telefon tarafında son derece güçlü konumda. Özellikle COVID-19 döneminde dijital iletişim uygulamaları dünya genelinde çok daha yaygın bir şekilde kullanılır oldu. Zoom, WhatsApp, Messenger Rooms, Skype ve Google Duo uygulamaları ile insanlar birbirleri ile etkileşime geçme imkanı buldu.

Bu durum uygulama geliştiricilerin yeni özellikler sunma sürecini de hızlandırdı. Google Duo bu anlamda kullanıcı dostu yeni özellikler kazanıyor. Görüntülü ve sesli iletişim uygulaması Duo’da artık kullanıcılar bu içerikleri altyazılı olarak görebilecek. Özellikle çok gürültülü ortamlarda Duo’nun bu özelliğinin büyük fark yaratacağı belirtiliyor.

Google Duo için Altyazı İmkanı

Google Duo için Altyazı İmkanı

Google dijital sohbet uygulaması Duo için kullanıcıların son derece memnun olacağı bir özellik geliştirdi. Uygulama içerisinde metin tabanlı yazışmanın yanı sıra sesli ve görüntülü iletişim sağlanabiliyor. Ancak çok kalabalık ve gürültülü ortamlarda yapılan görüşmelerde iletişim kurmak daha zor bir hal alabiliyor. Google bu gibi durumlar için Duo servisine altyazı imkanı getirdiğini açıkladı.

Ancak bu özelliğin canlı olarak gerçekleştirilen görüşmeler için geçerli olmadığının altı çiziliyor. Sadece sesli ve görüntülü olarak gönderilmiş olan mesajlarda altyazı desteği yer alacak. Gürültü ortamlarda iletişimin yanı sıra engelli kullanıcılar için de bu özelliğin yararlı olacağı belirtiliyor. Google bir süredir bu özelliğin üzerinde çalışıyordu. İlk olarak Şubat ayında Jane Manchun Wong şirketin yeni bir altyazı aracı üzerinde çalıştığını ortaya çıkarmıştı.

Google ayrıca ilgili özelliğin sesli altyazı oluşturma esnasında kullanıcı verilerini saklamadığını özellikle belirtiyor. Özelliğin aktif hale gelmesi ile beraber ekranın alt bölümünde çağrı butonunun yanında altyazılar gösteriliyor. Kullanıcılar ayrıca yapmış olduğu görüşmelerin yazılı metnini uygulama içerisinden çıkarabilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum