Yatırım yapmaya başla!

Bulut Depolama Hizmeti Google Drive Kapatılıyor!

Google’ın bulut depolama hizmeti Google Drive için veda vakti! Şirket, Drive uygulamasının fişini çekmeye hazırlanıyor! Peki, Google bulut alanından çekilecek mi?
Bulut Depolama Hizmeti Google Drive Kapatılıyor!

Google’ın milyonlarca kullanıcıya hizmet veren dosya depolama ve senkronizasyon hizmeti Google Drive için yolun sonu göründü. Google Drive, 2012’den beri artış gösteren kullanıcı sayısına rağmen, özellikle de son aylarda torrent sitelerinin alternatifi haline gelmişti. Elbette ki bu durum büyük şirketlerin Google üzerinde baskı kurmasına ve güvenlik endişelerinin artmasına neden olmuştu.

Şimdi ise Google, bu bulut hizmetini sonlandırmaya karar verdi. Google Drive’ın kapatılma nedenleri tam olarak bilinmiyor, fakat şirket, bu hizmetin kademeli olarak kapatılacağını belirtiyor. Peki, Google, günümüzün en kullanışlı hizmetlerinden olan bulut alanından çekilmeyi mi planlıyor?

Google Drive 12 Mart’ta Tamamen Kapatılacak!

Google Drive 12 Mart’ta Tamamen Kapatılacak!Google, G Suite güncellemeleri adı altında paylaşmış olduğu blog gönderisinde, Google Drive’ın PC ve Mac’lerde artık hizmet vermeyeceğini açıkladı. 11 Aralık’tan itibaren uygulama üzerinden destek vermeyi durduracağını belirten Google, 12 Mart 2018’de ise uygulamayı tamamıyla sonlandıracak. Drive kullanıcılarının ise uygulamada depoladıkları hiçbir bilgi silinmeyecek. Çünkü Google Drive, Aralık’tan itibaren iki farklı bölüm ile kullanıcılarına hizmet verecek.  

Google, 2 Yeni Bulut Hizmetini Kullanıcılarla Buluşturacak!

2 Yeni Bulut HizmetiAslında Google Drive tamamıyla kapatılmıyor. Deri değiştiriyor. Google, Drive uygulamasının yerine iki yeni bulut hizmetini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Drive’ın altyapısına bağlı olan bu hizmetler, eski uygulama üzerinden yedeklemiş olduğunuz dosyalarınıza ulaşabilmenizi sağlıyor.

Google, 2 Yeni Bulut Hizmetini Kullanıcılarla Buluşturacak!Tüm kullanıcıları kapsayan Backup and Sync uygulaması, Drive ve Photos Uploader uygulamalarının yerine geçerken, işletmeler için ise Google Drive File Streamer hizmeti devreye giriyor. Hangi hizmetin size daha uygun olduğuna karar veremiyorsanız, Google’ın Yardım sayfası sizlere yardımcı olabilir.

Google Drive aslında sadece isim olarak kullanıcılarına veda ediyor. Çünkü hem son kullanıcılar hem de kurumsal kullanıcılar bu hizmetten yararlanmaya devam edecekler. Ayrıca Google Drive’ın deri değiştirmesiyle birlikte kurumsal kullanıcılar biraz daha ayrıcalıklı özelliklere sahip olabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum