Yatırım yapmaya başla!

Google Drive’ın iOS Uygulamasına Yeni Güvenlik Seçenekleri Eklendi

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bulut depolama servisi Google Drive, iOS için yeni güvenlik özelliklerine kavuştu.
Google Drive’ın iOS Uygulamasına Yeni Güvenlik Seçenekleri Eklendi

Günümüzde internetin ve akıllı telefonlar insanların hayatında daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Milyonlarca kişi dijital platformlar üzerinden ihtiyaçları doğrultusunda sayısız aktivitede bulunuyor. Son yıllarda verilerin depolanması adına bulut tabanlı servislerin hızla yaygınlaştığına tanık oluyoruz.

İnsanlar kişisel verilerini bu servisler üzerinde depoluyor ve istedikleri anda kolayda erişim sağlayabiliyor. Google Drive ve iCloud akla ilk gelen bulut servisleri arasında yer almakta. Bu uygulamalar telefonlarda yer alan bilgileri otomatik olarak senkronize ediyor ve depoluyor.

Depolama platformları için gizlilik ve kullanıcı güvenliği oldukça büyük öneme sahip. Google Drive bu anlamda veri güvenliğini artıracak yeni özellikler sundu. Gelen güncelleme iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. iPhone modellerinde bulunan Touch ID ve Face ID doğrulama sistemleri artık Google Drive’ın iOS sürümünde kullanılabilir olacak.

Google Drive’a Yeni Güvenlik Seçenekleri

Google Drive’a Yeni Güvenlik Seçenekleri

Geçtiğimiz süreçte pek çok kullanıcının bulut depolama servislerinde bulunan verilerin sızdırıldığına tanık olmuştuk. Bu nedenle platformların güvenliği büyük öneme sahip. iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarını sahip oldukları modele göre Face ID ya da Touch ID güvenlik seçenekleri ile koruma altına alabiliyor.

Google Drive’ın iOS sürümünde de artık bu seçenekler ile kullanıcı hesapları korunabilecek. Oluşturulan Gizlilik Ekranı özelliği ile artık Google Drive’a girişte Face ID ya da Touch ID ile kimlik doğrulaması yapmak gerekecek. Kullanıcılar başka bir uygulamaya geçiş yaptığında Gizlilik Ekranı otomatik olarak etkinleştirilmiş olacak.

Drive’a tekrar dönüldüğünde ise yeniden güvenlik ekranı kullanıcıların karşısına çıkacak. Özellikle önemli ve hassas bilgileri depolayan kişiler için gelen bu özelliğin son derece faydalı olduğu belirtiliyor.

Google Kullanıcıları Uyardı

Google Kullanıcıları Uyardı

Şirket sunduğu bu özelliklere rağmen kullanıcıları bazı konularda uyarmayı ihmal etmiyor. Yapılan açıklama ile iOS’ta yer alan Siri işlevleri, Dosyalar, Fotoğraflar uygulamaları ile paylaşılan dosyalar ve işletim sistemindeki bazı işlevler için korunma sağlanmayacağı belirtiliyor. Google bu özelliğini ilk olarak Nisan ayı içerisinde duyurmuş ve bir süredir test ediyordu.

Halihazırda kullanıcılar Google Drive hesaplarını PIN kodu ile koruyabiliyor. iOS için gelen ek güvenlik seçeneklerinin gelmesi kullanıcıların beğenisini toplayacaktır. Teknoloji devi güncelleme ile beraber hata düzeltmeleri ve çeşitli iyileştirmeler yaptığını da açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum