Yatırım yapmaya başla!

Google Drive’a Arayüz İyileştirmeleri İçeren Yeni Özellikler Geldi

Google’ın bulut platformu Drive hizmeti, yeni arayüz ve performansa dair özelliklere kavuştu.
Google Drive’a Arayüz İyileştirmeleri İçeren Yeni Özellikler Geldi

Yazılım devi Google’ın Drive platformu dünyanın en büyük bulut depolama hizmetlerinden biri olarak milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Google, bulut hizmetinin kullanım deneyimini artıracak yeni güncellemeler geliştirmeye devam ediyor. Son olarak kullanıcıların dikkatini çekecek pek çok özelliğin yer aldığı yeni bir güncelleme yayınlandı.

Gelen yeni güncelleme paketinde hem görsel anlamda hem de performans olarak iyileştirmelere yer verilmiş. Son dönemde pek çok popüler uygulamanın tasarım olarak materyal çizgilere kaydığını söyleyebiliriz. Bu değişime Google da ayak uydurmuş görünüyor. Drive’ın yeni arayüzünde materyal tasarım dikkat çekiyor. Ayrıca gece modunun da test edildiği öğrenildi.

Drive’a Yeni Özellikler Geldi

Drive’a Yeni Özellikler Geldi

Bulut platformunda arayüz anlamında en dikkat çeken özelliklerden birisi gece modu tasarımı oluyor. Şirket sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde denediği gece modunu test ettiğini açıkladı. Bu özellik hem pil tüketiminden tasarruf edilmesini sağlayacak hem de kullanıcıların daha az yorulmasını sağlayacak.

Drive platformunda materyal tasarım dikkat çekerken, çeşitli butonların yeri yeniden planlanmış. Drive’ın yeni özellikler ile donatılmış halini deneyimlemek için Android Pie ve üstü sürümlere sahip bir akıllı telefon gerekiyor. Henüz yeni Drive, tüm kullanıcılar için yayınlanmış değil. Google’ın geliştirdiği yeni özellikleri test ettiği belirtiliyor.

Yeni Drive uygulamasında belge tarayıcı hizmeti de iyileştirilmiş. Tarama esnasında telefonun kendi kamerasının kullanılacak olması dikkat çeken bir yenilik. Belge taraması yapan kullanıcılar, taradıkları sayfa üzerinde birtakım düzenlemeler yapabilecekler. Materyal tasarıma sahip Google Drive, Android kullanıcıları dağıtılmaya başlandı. Yeni arayüzün iOS için sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. iOS cephesinde ağırlıklı olarak iCloud’un kullanılıyor olması, Google’ın buraya yönelik yapacağı bir hamleyi ertelemesine neden olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum