Yatırım yapmaya başla!

Google Drive Kullanıcı Sayısıyla 1 Milyar Barajına Çok Yaklaştı

Google’ın bulut depolama servisi Google Drive, kullanıcı sayısıyla şirketin milyar kulübüne girmek üzere. İşte detaylar…
Google Drive Kullanıcı Sayısıyla 1 Milyar Barajına Çok Yaklaştı

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Google, pek çok farklı alanda çeşitli hizmetler veriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde balon ile Afrika kırsalına küresel internet hizmeti vermek için yeni bir anlaşmaya imza atmıştı. Dünya genelinde Google’ın en çok kullanılan servislerinin başında Google Drive geliyor.

Popüler bulut depolama servisi son yıllarda yaşadığı büyüme ile oldukça dikkat çekiyor. Şirketten yapılan açıklamada Google Drive’ın kullanıcı sayısının kısa zaman içerisinde 1 milyar barajını geçeceğine yer verildi. Google’ın kullanıcı sayısıyla 1 milyarın üzerinde olan 7 adet servisi bulunuyor.

Google Drive Hızla Büyüyor!

Google Drive Hızla Büyüyor!

2012 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Google Drive, gerek verdiği hizmetin kalitesiyle gerekse kullanıcı sayısıyla her geçen gün büyüme kaydediyor. Geride bıraktığı zaman içerisinde Google Drive’ın bulut depolama dendiği zaman akla ilk gelen platform olduğunu söyleyebiliriz.

Karşısında Dropbox ve OneDrive gibi dev rakipler olsa da Google Drive bu alanda liderliği kimseye bırakmıyor. Google’ın son yaptığı açıklamaya göre platform önümüzdeki 1 hafta içerisinde 1 milyar aktif kullanıcıyı geride bırakmış olacak. Platformun geçtiğimiz yıl Mart ayı içerisinde 800 milyon aktif üyeye sahip olduğunu açıklanmıştı.

Google Drive 1 Milyarı Bulan 8. Servis Olacak

Google Drive 1 Milyarı Bulan 8. Servis Olacak

Google Drive kullanıcı sayısıyla milyar barajını geçmiş ilk servis olmayacak. Teknoloji devi Google’ın 1 milyardan fazla kullanıcısı olan 7 adet servisi bulunuyor. Bu barajı geçmiş servisler arasında Chrome, Haritalar gibi popüler servisler bulunuyor.

Şirketin en çok kullanıcı sayısına sahip olduğu platform ise hiç şüphesiz Android dünyası olmakta. Teknoloji devi şirket geçtiğimiz yıl Android’in 2 milyar kullanıcı barajını geride bıraktığını açıklamıştı. Bu sayıyla Android, en büyük rakibi iOS’u da geçmiş durumda. Google harici şirketlere bakıldığında 1 milyarı geçmiş şirketler arasında Facebook, Instagram ve 2 milyarı geçmiş olan Facebook bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum