Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Google Kullanıcıların Dosyaları Şifre ile Koruyacağı Güvenli Klasör Geliştiriyor

Google gizliliğe önem veren kullanıcılar için dosyaların şifre ile korunacağı bir güvenli klasör üzerinde çalışıyor.
Google Kullanıcıların Dosyaları Şifre ile Koruyacağı Güvenli Klasör Geliştiriyor
HABER GİRİŞ

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi Google kullanıcılara sunmakta olduğu dijital hizmetler ile dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor. Şirket sahip olduğu araçları geliştirmekle beraber yeni araçlar oluşturmaya devam ediyor.

Günümüzde internetin ve mobil cihazların yaygınlaşması sonrası verilerin gizliliğinin sağlanması büyük önem taşıyor. Milyonlarca insanın kişisel verileri dijital platformlar üzerinde tutuluyor. Bugüne kadar pek çok kez bu verilerin çeşitli yollarla sızdırıldığına tanık olduk.

Apple ve Google gibi dev şirketler kullanıcılara bulut dosya saklama servisleri sunuyor. Ancak bu platformlarda bile geçtiğimiz dönemde kullanıcı verilerinin sızdırıldığı biliniyor. Teknoloji devi Google bu gibi sorunların yaşanmaması adına kullanıcılara yeni bir güvenlik çözümü sunmaya hazırlanıyor.

Google Güvenli Klasör Geliştiriyor

Google Güvenli Klasör Geliştiriyor

Teknoloji devi Google, Android kullanıcılarının verilerini güvenli bir klasörde saklaması adına çalışma yürütüyor. Proje ile Dosyalarım uygulamasında Güvenli Klasörler yer alacak. Kullanıcılar bu klasörlerin içerisinde verileri şifreleme imkanına sahip olacak. Şifreler 4 haneli PIN kodu olarak belirlenecek. Kullanıcılar önceden belirledikleri PIN’ler ile bu klasörlerde verilerini güvenle saklayabilecek.

GCM Yatırım Banner

Bu alana fotoğraf, ses dosyaları da dahil olmak üzere her türlü dosya türünü yedeklemek mümkün olacak. Bu verilere şifre girilmeden erişilemeyecek. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise şifrelerin unutulmaması gerekiyor. Google bu özelliğin içerisinde bir şifre kurtarma aracı sunmuyor. Şifrenin unutulması halinde verilere ulaşmak mümkün olmayacak.

Bu özelliği tekrar kullanmak için uygulamayı silip yeniden yüklemek gerekiyor. Bu işlem sonrası daha önceden depolanmış veriler silinmiş olacak. Google’ın bu özelliğini yakın zamanda yayınlayacağı güncelleme ile tüm kullanıcıların beğenisine sunması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın