Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Donanım Kategorisindeki Ürünlerinden 2018’de 3 Milyar Dolar Kar Etmesi Bekleniyor

Teknoloji devi Google’ın 2018 yılı içerisinde donanımsal ürünlerinden ne kadar kar edeceği tahmin edildi.
Google’ın Donanım Kategorisindeki Ürünlerinden 2018’de 3 Milyar Dolar Kar Etmesi Bekleniyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, yazılım alanında olduğu kadar donanımsal alanda da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Şirket üretmiş olduğu pek çok cihaz ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Akıllı telefon üreticisi olan şirket ilk olarak Nexus daha sonra ise Pixel serisi cihazlar ile piyasada yer etti.

Ayrıca Home serisi akıllı asistanları geliştiren şirket, buradan da önemli kazançlar elde etmeye başladı. Şirket 2016 yılına kadar yazılım alanındaki faaliyetlerinden kar ediyordu. Ancak bu yıldan itibaren donanımsal ürünlerinden de önemli kazançlar elde etmeye başladı. RBC Capital Markets analisti Mark Mahaney, şirketin 2018 yılına dair donanım ürünlerinden elde edeceği kar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Google’ın 2018 Donanım Karnesi

Google’ın 2018 Donanım Karnesi

Google bilindiği üzere Pixel, Home ve ev otomasyonu olan Nest ürünleri ile pazarda kendisine önemli yer edindi. Analist Mahaney, şirketin söz konusu ürünlerin satışından 2018 yılında 3 milyar dolar kar elde edeceğini açıkladı.Şirketin gelirlerinin büyük bölümünü ise Pixel serisi akıllı telefonların oluşturduğu ifade edildi. Nest ürünleri ise Home serisinin altında kalmış durumda.

Hazırlanan raporda dikkat çeken bir diğer konu ise Chromecast satışları ile ilgili. TV’Lerin akıllı telefonlar ile senkronize bir şekilde çalışmasını sağlayan bu cihazların satışında bu yıl büyük bir patlama yaşandı. Chromecast satışlarının önümüzdeki yıl içerisinde artarak devam etmesi bekleniyor.

Google’ın kendi markasını taşıyan cihazları sayesinde, kullanıcı kitlesine daha fazla reklam ulaştırdığı biliniyor. Bu durum şirketin sahip olduğu donanım stratejisi ile ilgili büyük önem taşıyor. Son 2 yıllık süreç gösteriyor ki teknoloji devi Google, önümüzdeki yıllarda donanım alanında daha iddialı hale gelecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum