Yatırım yapmaya başla!

Google’ın 19. Doğum Günü için Hazırladığı Çarkıfelek’in Tahmini Maliyeti

Google’ın doğum günü çarkıfeleğini gördünüz mü? İşte kullanıcılara eğlenceli dakikalar yaşayan sürpriz çarkıfelek hakkındaki detaylar…
Google’ın 19. Doğum Günü için Hazırladığı Çarkıfelek’in Tahmini Maliyeti

Google’ın doğum günü çarkıfeleği kullanıcılara eğlenceli anlar yaşatıyor. Çünkü bugün doodle olan sürpriz çarkıfelek, kullanıcıları farklı sayfalara yönlendiriyor. Hepimizin aşina olduğu solitaire oyunundan yılan oyununa, Google haritalarla harika keşiflerden daha pek çok farklı sayfaya varana kadar yönlendirme yapılıyor. Hareketli çarkıfeleğin doodle olmasının nedeniyse, bugün itibariyle Google’ın 19 yaşına girmesi…

Google, günümüzden 18 yıl önce Larry Page ve Sergey Brin tarafından 4 Eylül 1998’de kuruldu.

Google 4 Eylül 1998’de kuruldu

Peki, neden 19. yıl dönümünü bugün kutluyor? Hemen açıklayalım. Çünkü Google, 27 Eylül 2005’te indeks sayısı konusunda rekora ulaştı. O tarihten itibaren de yıl dönümünü, 27 Eylül’de kutlamaya başladı.

Bugün de kendine özel bir doodle yaparak, kullanıcılara 19. yıl dönümünü kutladığını hatırlattı.

Google kendine özel bir doodle yaptı.

Doodle ile birlikte “Google ne zaman kuruldu” sorusu da merak edilir hale geldi. Biz de meraklılar için şöyle kısa bir açıklama yapmak istedik.

Google 4 Eylül 1998’de kurulduktan sonra 19 Ağustos 2004’te halka arz edilmişti.

Google 2004'te halka arz edilmişti.

Ve o dönede kurucuları Larry Page ile Sergey Brin, 2014 yılına kadar Google’da çalışmak üzere Eric Schmidt’le anlaşmıştı.

Merkezi Mountain View, California’da olan Google’ın misyonunun da dünyadaki bilgiyi organize etmek, bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek olduğu1 nu ayrıca belirtelim.

Sonuçta; Google bugün dünyanın en büyük arama motoru olarak hizmet vermektedir.

19. yaşını kutlayan Google, dünyanın en büyük arama motoru

Hazırladığı sürpriz doğum günü çarkıfeleğiyle de kullanıcıların epey ilgisini çekti. Bu doğum günü çarkıfeleği hakkında kısaca bilgi verecek olursak ise şunları söyleyebiliriz.

Google’ın çarkında 19. yaş gününe özel 19 farklı seçenek bulunuyor.

Google’ın çarkında 19. yaş gününe özel 19 farklı seçenek bulunuyor.

Seçenekler arasında Tic-tac-toe, Pac-man, Google’ın geçen yıl Cadılar Bayramı’nda sunduğu Magic Cat Academy gibi oyunlar ve farklı sayfalar var. İşin ilginç tarafı ise dev arama motorunun yıl dönümünü kutlamak için girdiği maddi zarar!

Zira RescueTime isimli şirketin 2010 yılında yaptığı bir açıklamaya göre tek bir oyun Google’a 4.8 milyon saat verimlilik kaybına neden oluyor ve bu da 120 milyon dolara denk geliyor. Yani kabaca hesaplayacak olursak bugünkü 19 oyun Google’a 2.3 milyar dolara mal oluyor. Ne diyelim, 19. yıl dönümün kutlu olsun Google!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum