Yatırım yapmaya başla!

Google, COVID-19 ve 5G Bağlantılı Komplolara Karşı Harekete Geçti

Google bir süredir infiale neden olan 5G ile alakalı reklamları ve arama sonuçlarını kaldırıyor.
Google, COVID-19 ve 5G Bağlantılı Komplolara Karşı Harekete Geçti

Corona virüsü tüm dünyada hızla yayıldı ve pandemi halini aldı. Salgın nedeniyle dünya genelinde 83 bini aşkın insan hayatını kaybetti ve enfekte olan insan sayısı ise 1 buçuk milyona yaklaşmak üzere. Yüz yılda bir görülecek bu pandemi ile alakalı ortalıkta çok sayıda asılsız bilgi dolaşıyor. Uzmanlar insanların resmi kaynaklar tarafından doğrulanmış bilgileri takip etmesini ve bunun dışındaki paylaşımlara itibar etmemesi gerektiğini belirtiyor.

Buna rağmen çeşitli sosyal mecralar aracılığı ile yanlış bilgi yayılıyor. Bu durum beraberinde insanlar arasındaki paniğin artmasına neden oluyor. Son günlerde dünyanın pek çok ülkesinde 5G’nin Corona virüsünün yayılmasında rol oynadığına dair bilgiler dolaşmaya başladı.

İngiltere ve Çin olmak üzere pek çok ülkede insanlar 5G istasyonlarına yönelik saldırılarda bulundu ve ateşe verdi. Benzer olayların yaşanmasını önlemek adına geçtiğimiz günlerde YouTube konuyla ilgili komplo türündeki videoları kaldıracağını açıklamıştı. Benzer bir hamle Google’dan da geldi.

Google İlgili Reklam ve Aramaları Kaldırıyor

Google İlgili Reklam ve Aramaları Kaldırıyor

YouTube’un almış olduğu karardan sonra Google da konuyla ilgili reklamları ve arama sonuçlarını kaldıracağını açıkladı. Bu çerçevede şirket 5G ile Corona virüsü alakası olduğunu belirten reklamları ve anahtar kelimeleri yasaklayacak. Arama motoru devi kullanıcıların yapmış olduğu aramalar ile yanlış bilgilere maruz kalmasını istemiyor. Bilim adamları tarafından yapılan açıklamalarda COVID-19 ile 5G arasında herhangi bir ilişki olmadığını belirtiyor.

İngiltere’den gelen haberler ise 5G ağlarında yapılan saldırıların devam ettiği yönünde. Bu konuyla ilgili yapılan bilimsel araştırmaların varlığına dikkat çekiliyor. Uluslararası İyonize Olmayan Radyasyondan Korunma Komisyonu tarafından yapılan bir çalışma, 5G’nin insan sağlığı için bir tehdit oluşturmadığını söylüyor. Aynı şekilde Dünya Sağlık Örgütü de 5’nin güvenilir bir teknoloji olduğunun altını çiziyor.

Diğer taraftan Facebook’un da benzer teorilere karşı önlem aldığı belirtiliyor. Sosyal medya devi bu konuyla ilgili asılsız bilgilerin yayılmasını önlemek için harekete geçti Bu çerçevede WhasApp’ta aynı anda mesaj iletim sayısı bir kişi ile sınırlanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum