Yatırım yapmaya başla!

Avrupa Büyümesine Güvenen Google Cloud, Polonya’da Yeni Bir Bulut Merkezi Açacak

ABD’li teknoloji devi Google, Polonya'da yeni bir bulut merkezi açacağını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Avrupa Büyümesine Güvenen Google Cloud, Polonya’da Yeni Bir Bulut Merkezi Açacak

Avrupa genelinde artan satışlara tanıklık eden Google bugünkü açıklamasında, Polonya’da yeni bir bulut merkezi açacağını söyledi. Duyuru, Google Cloud’un bulut altyapısını Avrupa bölgesinde genişletme konusundaki isteğinin üzerini çizdi.

Zaten Google Cloud CEO’su Thomas Kurian da Perşembe günü verdiği bir demeçte, Avrupa’nın birim için “büyük bir odak alanı” olduğunu söyledi. Geçen yılın sonlarında istifa eden Diane Greene’nin yerine geçen Kurian, insanlar, müşteriler ve gelirler açısından Avrupa’da dünyanın herhangi bir yerinden daha hızlı büyüdüklerini dile getirdi.

Dünya çapında 20 bulut bölgesi işleten Google Cloud, Avrupa’da ise 6 bulut bölgesine sahipti.

 Google Cloud, Dünya Çapı 20 Bulut Bölgesi Sahip Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Polonya, Varşova’daki yeni konumunun, Orta ve Doğu Avrupa’daki müşterilerinin bulut hizmetlerinden yararlanmasına yardımcı olacağını söyledi. Bulut bölgelerinin, veri merkezleri gibi altyapıyı içerdiği ayrıca belirtildi. Google CEO’su Sundar Pichai de geçtiğimiz hafta şirketin önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa veri merkezlerini genişletmek için 3.3 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Google’ın bulut biriminin şefi Kurian da şirketin Avrupa çapındaki büyümesinden fazlasıyla kendine güvendiğini belirtti.

 Google Cloud CEO Avrupa Büyüme Hızı Bankacılık gibi sektörlerde bulut hizmetleri için büyük tüketici talebi olduğuna dikkat çeken Kurian, Avrupa’daki merkez bankalarının bulutu bir risk kaynağı değil, bir kolaylaştırıcı olarak gördüklerini de ekledi. “Avrupa’daki insanlar gerçekten de bulut benimsemeye başlıyor. Bir noktada bulutu benimseme isteksizliği vardı. Şimdi bulutun sağlayabileceği değeri gördüklerini düşünüyorum.” ifadeleriyle de durumu açıkladı.

Zaten dünyanın iki en büyük bulut hizmeti sağlayıcısı olan Amazon ile Microsoft da Avrupa’daki altyapılarını geliştiriyorlardı. Çinli teknoloji devi Alibaba ise İngiltere ve Almanya’da yeni veri merkezleri açmıştı. IDC’nin araştırması da Batı Avrupa, küresel bulut pazarının beşte birini temsil ettiğini göstermişti.

Diğer taraftan Google Cloud CEO’su Thomas Kurian ayrıca ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının Google’ın hızla büyüyen bulut işi üzerinde bir etkisinin olmadığını belirtti. Google Cloud’un Hong Kong ve Tayvan’daki “büyük varlığına” işaret eden Kurian, “Teknolojimiz için Çin müşterilerinden talebi izlemeye devam ediyoruz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum