Yatırım yapmaya başla!

Google Çin’deki Salgın Nedeniyle Ülkedeki Ofislerini Kapatma Kararı Aldı

Çin’de yaşanan koronavirüs nedeniyle önlem alan şirketler arasına Google da katıldı.
Google Çin’deki Salgın Nedeniyle Ülkedeki Ofislerini Kapatma Kararı Aldı

Dünya genelinde infial yaratan olayların başında Çin’de yaşanan salgın geliyor. Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın ülke genelinde hızla yayılıyor ve başka ülkelere ulaşmasından endişe ediliyor. Son belirlemeler ülkedeki ölü sayısının 170’e ulaştığını gösteriyor. Hızla büyüyen salgın sonrası dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri de önlem almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Razer, çalışanlarının Çin’e olan seyahatlerini kısıtlama kararı aldı.

Aynı şekilde Apple’da Corona Virüsü nedeniyle çalışanlarının ülkeye gidişini kısıtlayacağını duyurdu. Karar alan şirketler arasında son olarak Google da katıldı. Teknoloji devi henüz tedavisi bulunamayan salgın nedeniyle Çin’deki ofislerini geçici bir süre için kapatma kararı aldı. Bu karara sebep olarak virüsün ülke genelinde hızlı bir şekilde yayılması gösteriliyor. Açıklama Google sözcüsünden geldi.

Google Ofisleri Kapattı

Google Ofisleri Kapattı

Çin genelinde hızla yayılan Corona Virüsü nedeniyle Google tarafından ofislerin geçici olarak kapatılacağı duyuruldu. Virüsün hızla yayılmasının sebep gösterildiği bu kararla ilgili ABD hükümetinin de benzer tavsiyelerde bulunduğu belirtiliyor. Yazılım devinin Çin genelinde toplamda 4 ofisi bulunuyor. Bununla beraber Hong Kong ve Tayvan’da da Google ofislerinin olduğu biliniyor. Şirket tüm ofislerin geçici olarak kapatıldığını açıkladı.

Şirket Çin’deki çalışanlarına evleri dönmeleri konusunda çağrı yapıyor. Ülkede Yeni yıl tatili devam ediyor ve salgın nedeniyle hükümet geçtiğimiz günlerde tatili uzatma kararı almıştı. Açıklamada tatil sonrasında da kapatılan ofislerin kapalı kalmaya devam edeceği belirtildi. Çalışanların en geç 14 gün içerisinde geri dönmeleri isteniyor. Bunun sebebi ise virüsün kuluçka döneminin 14 gün sürecek olması.

Açıklamada ayrıca Çin’deki yardım çalışmalarına destek olunduğuna yer verildi. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi’ne 250 bin dolar yardım yapıldığı belirtildi. Corona Virüsü’nün bu hızla yaygınlaşması ile beraber ülkedeki başka şirketlerin de benzer kararlar alabileceği konuşuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum