Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’da Sonradan Ziyaret Edilecek Sayfalar Özel Bir Yere Kaydedilecek

Google, Chrome tarayıcısında daha sonra ziyaret edilecek sayfaların kaydedileceği yeni bir alan oluşturuyor.
Google Chrome’da Sonradan Ziyaret Edilecek Sayfalar Özel Bir Yere Kaydedilecek

Teknoloji şirketi Google çok sayıda ürün ve servisi ile dünyanın önde gelen devleri arasında yer alıyor. Şirketin en çok kullanılan uygulamalarından biri ise Chrome tarayıcısı olmakta. Popüler tarayıcı Edge, Firefox, Opera gibi rakiplerinden çok daha fazla kullanıcı sayısına sahip olmakta. Google bu gücünü korumak adına kullanıcıların deneyimini iyileştirecek yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde Chrome tarayıcısında bulunan form doldurma aracının güvenlik seviyesini artıracak adımlar atacağını açıklamıştı. Web üzerinde tarayıcılar aracılığı ile çok sayıda internet sayfasında geziniyoruz. Kullanıcılar bu sayfaları yer imleri bölümüne kaydediyor. Çok fazla site ile dolan yer imleri içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Google bu durumun önüne geçmek adına Chrome tarayıcısında yeni bir bölüm oluşturacak.

Chrome’a ‘Daha Sonra Oku’ Özelliği Geliyor

Chrome’a ‘Daha Sonra Oku’ Özelliği Geliyor

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Chrome tarayıcısı için beğeni toplayacak bir özellik daha geliyor. Chrome Canary sürümünde ‘Daha Sonra Oku’ adında yeni bir bölüme rastlandı. Bu bölümde kullanıcılar daha sonra bakacakları internet sitelerini kaydedebilecek. Daha sonrasında ise bu alandan kolayda o sayfalar ziyaret edilebilecek. Bu sayede Chrome’da çok fazla sekme açılmasının önüne geçilebilir.

Son dönemde Chrome yüksek RAM tüketimi ile kullanıcılardan yoğun şikayet alıyor. Bu sayede şikayetçi olan kullanıcılar için de bir çözüm yaratılmış oluyor. İlgili özellik Chrome Canary 86.0.4213.0 sürümünde kendisini gösterdi. Bir sayfayı sonradan ziyaret etmek isteyen kişiler için artık tek seçenek yer imlerine kaydetmek olmayacak.

Google bu özelliği şu an için test edilen özelliklerin olduğu Canary sürümünde tutuyor. İlerleyen günlerde Chrome’a gelecek güncelleme ile kararlı sürümde yer alması bekleniyor. Bu özelliğin kullanıcılardan ne oranda ilgi göreceği ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum