Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome Siber Saldırılara Karşı Daha Etkin Korunacak

Google popüler tarayıcısı Chrome’un daha iyi korunması adına Gelişmiş Koruma Programı geliştirdi. Geliştirilen sistem yüksek etkiye sahip siber saldırılara karşı etkin koruma sağlayacak.
Google Chrome Siber Saldırılara Karşı Daha Etkin Korunacak

Google’ın geliştirmiş olduğu Chrome tarayıcısı sahip olduğu pazar payı ile rakiplerinden epey önde. Her geçen gün geliştirilen Chrome, kullanıcı güvenliğine yönelik yeni özellikler ile donatılıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yenilikler ile dikkat çeken Chrome 76 sürümünü kullanıcılara sunmuştu. Tarayıcı Google tarafından sürekli geliştirilmesine rağmen siber saldırıların hedefi olmaktan kurtulamıyor.

Google ise yaşanan bu saldırılara karşın Chrome’u daha etkin bir korumaya kavuşturmak için yeni sistemler geliştiriyor. Şirket son olarak Gelişmiş Koruma Programı adı altında Chrome’u siber saldırılardan etkilenmesini engellemeyi hedefliyor. İnternette gezinirken kullanıcıların her türlü tehdide karşı korunması için tarayıcılara büyük rol düşüyor.

Chrome Yüksek Koruma ile Donatılıyor

Chrome Yüksek Koruma ile Donatılıyor

Google, Chrome tarayıcısını Gelişmiş Koruma Programı kapsamına aldığını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar internette yüksek hack etkilerine karşı daha güvenli olacak. Sistemin çalışması için kullanıcıların hesaplarına giriş yapması ve senkronizasyonu aktif hale getirmesi gerekiyor. Bununla beraber Chrome daha fazla uyarı gönderecek. Riskli durum tespit edildiğinde indirmeleri otomatik olarak engelleyecek.

Günümüzde internet ortamının kötü amaçlı yazılımlar ile kaynadığı bir gerçek. Dosyaların bilgisayarlara bulaşması için tarayıcılar köprü görevi görmekte. Google açıklamasında bu özellik ile kullanıcılarının e-posta haricinde de korunmasının amaçlandığını ifade ediyor. Kullanıcıların zararlı yazılımları bilmeden indirdiğine dikkat çekilirken, Chrome’un otomatik engelleme sistemi ile bu durumla mücadele edilmesi planlanıyor.

Etkin Koruma Sağlanacak

Etkin Koruma Sağlanacak

Chrome için sunulan Gelişmiş Koruma Programı, kullanıcıların hesaplarına etkin bir koruma sağlayacak. Programa katılmak için iki fiziksel anahtar gerekiyor ve bunlardan birisi yedek anahtar olarak görev alacak. Program kapsamında kullanıcılar giriş yaparken şifreye ek olarak bir de fiziksel anahtar kullanacaklar. Ayrıca şirketin diğer uygulamaları Gmail, Drive ve Google’a olan erişimlere sınırlama getiriliyor.

Hesaba tekrar giriş yapılmak istendiğinde ise kimlik doğrulamasında kullanılan adımları tekrarlaması gerekecek. Son dönemde Chrome tarayıcısı kullanıcılarının güvenliğini sağlayamamakla eleştiriliyordu. Sunulan yeni program ile güvenlik açıklarına karşı Chrome’da yaşanan hack olaylarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum